Atrakcje nadmorskie Dziwnowa

atrakcje Dziwnów
Postaramy się odpowiedzieć na pytanie jakie atrakcje czekają na nas nad polskim
morzem. Nazwę swoją zawdzięcza Dziwnów płynącej prze zeń rzece Dziwnej, której bieg czasem
staje się odwrotny i zamiast płynąć do morza cofa się wlewając słoną wodę
do Zalewu Kamieńskiego. Nurt rzeki można oglądać stając na moście zwodzonym niedaleko
portu jachtowego.

Atrakcje w Dziwnowie

Dziwnów oferuje znakomite warunki do wypoczynku, ze względu na warunki (wielokilometrowe plaże, domki w Dziwnowie przy samej plaży, promenadę spacerowo-widokową) a także możliwość uprawiania wielu sportów jak wędkarstwo, żeglarstwo, wycieczki kajakiem, Wind i kitesurfing). Latem z przystani można zabrać się w rejs po Bałtyku lub na wycieczkę do Kamienia Pomorskiego. Przez miasto przebiega szlak rowerowy z Międzyzdroi do Kołobrzegu. W parku miniatur można zobaczyć m.i. modele pociągów i repliki latarni morskich wybrzeża. W 2013 roku otwarto całoroczną marinę obok portu rybackiego. W Dziwnowie znajduje się też aleja gwiazd sportu gdzie można oglądać medale słynnych sportowców. W okolicy znajduje się też pole golfowe i stadnina koni.

Plaże i nie tylko

Najnowszą atrakcją w Dziwnowie jest Nautica Park czyli dawne Muzeum Rybołóstwa wzbogacone o edukacyjną wystawę o morzu. Znajduje się na ulicy Parkowej 6.
Przy ulicy Reymonta 10 znajdziemy Escape Room czyli pokój zagadek. Z dziećmi można
wybrać się do wesołego miasteczka przy ul. Mickiewicza lub do Parku Linowego Tarzania przy ulicy Sienkiewicza. Dmuchane zabawki trampoliny i pałace czekają na dzieci przy ulicy Mickiewicza w Dmuchanym Świecie Letti Lili.

Dziwnów posiada dwie plaże wschodnią w centrum oraz zachodnią na wyspie Wolin. Przy wschodniej plaży biegnie Promenada o długości ponad 2 km ciągnąca się wzdłuż Parku Zrojowego. Przy ulicy Kościelnej znajduje się współczesny Kościół parafialny pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP zbudowany w kształcie łodzi. W sąsiedztwie portu rybackiego znajdują się budynki dawnej spółdzielni rybackiej Belona.
Będąc w Dziwnowie, warto się wybrać na zachód na wycieczkę samochodową drogą wzdłuż wybrzeża. Prócz pięknych Międzyzdroji i Świnoujścia, znajduje się tam jeden z najpiękniejszych parków w Polsce – Woliński Park Narodowy z Zagrodą Pokazową Żubrów jak i kilkoma punktami widokowymi.
W każde wakacje odbywa się w Dziwnowie Festiwal Gwiazd Sportu, którego finałem jest bieg memoriałowy Cztery mile Jarka – pamięci lekkoatlety Jarosława Marca. Nie wszyscy wiedzą też o ciekawostce, że z Dziwnowa pochodzi Kalibabka polski przestępca-uwodziciel, którego losy stały się motywem serialu Tulipan

Dodaj komentarz