Dlaczego lubimy czytać książki erotyczne? Sprawdź, po jakie warto sięgnąć!

0
książki erotyczne

Książki erotyczne często są postrzegane jako gorszy gatunek literacki, a kobiety, choć często po nie sięgają, zwykle nie przyznają się do tego. To idealne lektury dla wszystkich osób, które szukają czegoś, co pobudzi ich psychikę, a przy okazji libido. Z pewnych badań wiemy, że po tego typu powieści sięgnęło nawet 70% czytelników przynajmniej raz w swoim dotychczasowym życiu. Jakie mają zalety? Które tytuły są warte uwagi? Przekonaj się!

Jakie są największe zalety powieści erotycznych?

Zastanawiasz się, czy warto sięgnąć po książki erotyczne https://skupszop.pl/ksiazki/literatura-obyczajowa/erotyczna-145952? Jak najbardziej jest to dobry krok, chociażby z tego względu, że pomaga otworzyć się na nowe doznania. Jeśli od pewnego już czasu chcesz wprowadzić jakieś nowości we własne życie erotyczne, ale brakuje Ci pomysłów, możesz je czerpać właśnie z tego typu literatury.

Niemniej ważne jest to, że książki erotyczne umożliwiają poprawę związku. Jeśli czujesz, że nie do końca rozumiesz potrzeby swoje lub partnera, koniecznie po nie sięgnij i dowiedz się więcej w tym temacie.

Dzięki książkom erotycznym lepiej zrozumiesz również swoje ciało i dowiesz się, że w łóżku nie istnieją dziwne fantazje. Co więcej, powieści erotyczne możesz czytać razem z partnerem, co może stanowić doskonałą grę wstępną!

To wciąż nie wszystkie zalety tego rodzaju książek. Korzystnie wpływają one również na libido, zasób słownictwa czy bogactwo językowe. Co warto dodać, z badań wynika, że kobiety, które czytają literaturę erotyczną, są bardziej zadowolone ze swojego życia seksualnego i chętniejsze na wszelkie eksperymenty w łóżku.

Jakie książki erotyczne są najpopularniejsze?

Jeśli chodzi o najpopularniejsze książki erotyczne, to sprawa jest prosta. Pozycją, którą pokochały miliony, jest saga z Greyem. Wraz z pojawieniem się „50 twarzy Greya” (autor: E.L. James) panie zachęciły się do otwartego mówienia o czytaniu takich lektur. I choć opinie na temat tej serii są różne, nie ma co ukrywać, że nie jest to erotyka najwyższych lotów, ale ma to coś: łatwo się ją czyta i trudno się od niej oderwać. Zdecydowanie nie brakuje w niej również scen seksu czy opisu uczuć między głównymi bohaterami, którymi są Anastasia i Christian. Jak się szybko okazuje, wszystkie tytuły opierają się na dość nietypowych fantazjach seksualnych Christiana.

Bestsellerową książką erotyczną jest także „Jedenaście minut” autorstwa Paulo Coelho. Opowiada historię Marii, która chciała wyrwać się z dotychczasowego miejsca zamieszkania i zasmakować lepszego życia, jednak szybko okazuje się, że to wcale nie będzie takie proste i będzie musiała zostać… prostytutką! Warto również bliżej zapoznać się z takimi tytułami jak m.in.: „Amethyst. Of course, Sir” FortuneEm, „Szczytowanie” Katarzyna Paciorek czy powieściami erotycznymi Blanki Lipińskiej (np. „365 dni”).

Dodaj komentarz