Top 5 miejsc w Indonezji, które trzeba odwiedzić

1

Marzą ci się wakacje w Indonezji? Ten szalenie ciekawy kraj terytorialnie znajduje się w Azji Południowo-Wschodniej oraz w Oceanii, a jego skład wchodzi 17 tysięcy (!) wysp, z których jedna trzecia jest niezamieszkała, zaś wiele z nich nie ma nawet nazwy. Poznajcie top 5 miejsc w Indonezji, które koniecznie musicie zobaczyć!

Park Narodowy Komodo

Indonezyjski cud natury znajdujący się na terenie Archipelagu Malajskiego. Bujna roślinność tego rejonu wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Sam obszar parku to dodatkowo trzy ogromne wyspy – Rinca, Gili Motong i Padar. Mieszka w nim największa na świecie jaszczurka – waran o łagodnym usposobieniu, czyli słynny waran z komodo.

Jezioro Toba

Ogromny powulkaniczny zbiornik wodny o długości aż stu kilometrów i szeroki na trzydzieści kilometrów. Ma głębokość ponad pięciuset metrów i powstał około siedemdziesięciu tysięcy lat temu. To malownicze miejsce usłane jest bajkowymi wzgórzami, niespotykanymi nigdzie indziej klifami i polami ryżowymi, gdzie możemy spotkać pracującą, miejscową ludność.

Świątynia Borobudur

Jest to obowiązkowy punkt podróży dla każdego turysty i jedno z ważniejszych miejsc indonezyjskiej kultury, masowo odwiedzane przez buddystów z całego świata. Pierwotnie miejsce to było poświęcone kultowi bóstwa Śiwa. Okalająca świątynię dżungla sprawia, że jest to bez wątpienia najpiękniejszy punkt na mapie wyspy. Wakacje w Indonezji nie mogą obejść się bez tej wizyty.

Wulkan Bromo

Będąc we wschodniej części Jawy warto odwiedzić wnoszący się na 2329 metrów n.p.m wciąż czynny wulkan. Z jego szczytu rozpościera się wspaniała panorama, która raz zobaczona, zapada w pamięci na długo. Odwiedziny w tym miejscu mogą dostarczyć śmiałkom sporo adrenaliny, gdyż ostatnia erupcja wulkanu miała miejsce 8 czerwca 2004 roku.

Wyspa Lombok

Jedna z najsłynniejszych indonezyjskich wysp, w szczególności polecana turystom pragnącym odpocząć od miejskiego zgiełku. Można tam zaznać prawdziwego spokoju i relaksu. Charakteryzuje się wspaniałymi plażami, na których możemy rozkoszować się do woli promieniami słonecznymi i pić kolorowe drinki. A dla ochłody mamy możliwość zażycia kąpieli w lazurowej wodzie, która jest niezwykle przejrzysta.

Indonezja przyciąga uwagę turystów z całego świata tropikalną roślinnością i zwierzętami, których nie spotkamy nigdzie indziej. Na wyspie mieści się sanatorium dla orangutanów i przy odrobinie szczęścia będziemy mogli wziąć udział w karmieniu tych niezwykłych małp. Wakacje w Indonezji to świetny pomysł dla tych wszystkich, którzy kochają egzotykę i dalekie podróże.

1 thought on “Top 5 miejsc w Indonezji, które trzeba odwiedzić

Dodaj komentarz