Preparaty biologiczne do szamb i kanalizacji

1

Preparat do szamba i kanalizacji jest chemicznym, obojętnym środkiem biologicznym, który najczęściej stosuje się po to, aby pozbyć się uciążliwego zapachu nie tylko z szamb i kanalizacji, ale również przydomowych oczyszczalni ścieków.

Produkt zazwyczaj występuje w tabletkach. Zawiera żywe i bezpieczne dla zdrowia kultury bakteryjne, minerały, naturalne enzymy i pożywki organiczne.

W jaki sposób działają preparaty do szamba?

Preparat biologiczny do szamba jest uniwersalnym produktem przeznaczonym do stosowania jako środek czyszczący przydomowe szamba, zbiorniki ze ściekami oraz zbiorniki septyczne.

Preparaty do szamba rozkładają fekalia, tłuszcze, skrobię, białko, papier, detergenty i inne związki organiczne. Udrażniają również przewody kanalizacyjne, systemy drenażowe, zbiorniki nieczystości i pory w glebie.

Jakie są największe zalety biologicznego preparatu do szamba?

Największe korzyści, jakie daje stosowanie biologicznych preparatów to przede wszystkim usunięcie przykrych zapachów, obniżenie wydatków związanych z wywozem nieczystości, zmniejszenie częstotliwości opróżniania szamba oraz wysoka wydajność.

Dodatkowo środek ten jest nietoksyczny, nie powoduje korozji rur ściekowych i nie niszczy instalacji kanalizacyjnej. Pomaga chronić naturalne środowisko, jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, łatwy w stosowaniu i przechowywaniu.

W jaki sposób używać preparatu do kanalizacji?

Jedną tabletkę preparatu wrzucamy do szamba, spłuczki toaletowej, muszli klozetowej albo przydomowej oczyszczalni ścieków. Podstawowa dawka wynosi dwie tabletki miesięcznie, w przypadku 4 mieszkańców. Jeżeli więc nasz dom zamieszkuje więcej osób to musimy zwiększyć proporcje tego środka.

Jeżeli użytkujemy preparat w toalecie to po rozpuszczeniu należy kilkukrotnie spuścić wodę. Nie musimy bezpośrednio wrzucać preparatu do szamba czy innego zbiornika przeznaczonego na nasze nieczystości.

Należy pamiętać, aby nie stosować preparatu z innymi środkami, zwłaszcza tymi agresywnymi, takimi jak kwasy. Regularne stosowanie preparatu do szamba pozwoli uzyskać najlepsze rezultaty.

1 thought on “Preparaty biologiczne do szamb i kanalizacji

  1. Oferta preparatów ułatwiających rozkład ścieków i wywóz szamba jest tak szeroka, że czasami nie wiadomo co wybrać. Przeważnie kupujemy na zasadzie prób i błędów, aby w końcu trafić na porządny specyfik.

Dodaj komentarz