Idealny Namiot – który spełni nasze potrzeby

0

Coraz więcej Polaków optuje za spędzaniem swojego czasu na łonie natury. Mało które rozwiązanie zapewnia taką niezależność w podróży jak dobrej jakości namiot, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę szeroki wybór modeli dostępnych na rynku i szereg nowoczesnych rozwiązań, które na stałe zagościły w namiotach, które możemy pamiętać z dzieciństwa.

Wybierając odpowiedni dla nas namiot, przede wszystkim musimy jasno określić nasze potrzeby, gdzie będziemy go używać, jak mobilni chcemy pozostać i oczywiście, jaki budżet chcemy na niego przeznaczyć. Przyjrzyjmy się zatem najpopularniejszym obecnie opcjom.

Namioty plażowe – alternatywa dla parawanów

Lekkie, łatwe do rozłożenia i złożenia namioty plażowe stanowią świetny dodatek do wypadów nad morze lub jezioro. Ich lekka konstrukcja sprawia, że bezproblemowo zmieszczą się w naszych bagażach, niezależnie od tego, czy planujemy dłuższy wypoczynek, czy jednodniowy wypad.

Namioty tego typu oferują przede wszystkim ochronę przed promieniami UV oraz zapewniają przepływ powietrza w celu efektywnej regulacji temperatury. Namioty plażowe to otwarte konstrukcje, projektowane z myślą o zapewnieniu prywatności i ochrony przed podmuchami wiatru, nie są one przeznaczone do nocowania.

Namiot trekkingowy – towarzysz przygód na szlaku

Są to przeważnie namioty jednoosobowe zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną ochronę przed wiatrem, deszczem i chłodem pozostając przy tym lekkimi i łatwymi do rozłożenia.

Wraz ze wzrostem popularności górskich i leśnych wypraw, namioty trekkingowe skupiły na sobie uwagę producentów, prześcigających się we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań takich jak coraz lżejsze konstrukcje nośne z włókna szklanego, odporne poszycia i systemy montażu, odsyłające w zapomnienie stare zmagania ze śledziami i linami.

Namioty turystyczne – złoty standard spania pod gwiazdami

Myśląc o nowoczesnych namiotach, najczęściej wyobrażamy sobie właśnie te turystyczne. Projektowane są z myślą o polu namiotowym i rodzinnym wypoczynku poza domem. Ze względu na to, że wykonane są z myślą o dłuższych pobytach, są większe niż namioty trekkingowe, przeważnie posiadają przedsionek stworzony z myślą o przechowywaniu obuwia, sprzętu lub po prostu jako dodatkowej przestrzeni użytkowej.

Cechą wyróżniającą namiotów turystycznych jest wielkość namiotu. Na rynku możemy znaleźć szeroką gamę modeli, w tym wielokomórkowych, mogących zapewnić każdemu członkowi rodziny dozę prywatności i komfortowy sen lub po prostu pozwalających lepiej zagospodarować i wyodrębnić dodatkowe miejsce do przechowywania bagaży, lub przyrządzania posiłków. Dodatkowo warto wspomnieć, że dzięki większym przestrzeniom i możliwości wydzielenia części do spania od tej użytkowej, namioty turystyczne pozwalają nam pomieścić maty samopompujące, zwiększające komfort wypoczynku, zwłaszcza z dziećmi.

W tej kategorii warto też zwrócić uwagę na namioty harcerskie, świetnie sprawdzające się w każdych warunkach polowych, jednak często skupiających się na wytrzymałości i ochronie przed niekorzystną pogodą niż komforcie i nowoczesnych udogodnieniach.

Namioty dwuosobowe – pomysł na wypady we dwoje

Stanowiący w pewnym sensie hybrydę namiotów trekkingowych i turystycznych, namiot dwuosobowy łączy dodatkowa przestrzeń i ochronę przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi z łatwością transportu i ograniczoną wagą, zapewniając jednocześnie optymalne warunki i komfort wypoczynku podczas wspólnego spędzania czasu w plenerze.

Dodaj komentarz