5 miejsc w Grecji, które trzeba zobaczyć

1

Każdy, kto rozważa wakacje w Grecji, wie, iż kraj ten naprawdę potrafi zachwycić swoim pięknem. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na eksplorację wysp czy zwiedzanie części kontynentalne, zawsze znajdziemy tutaj coś ciekawego. Poznajcie pięć miejsc, które trzeba zobaczyć w Grecji.

Starożytne Delfy

Grecja to kolebka współczesnej cywilizacji, której zawdzięczamy wiele osiągnięć naukowych i filozoficznych. I tak, Delfy były centrum kultu boga Apollina – znajdowała się tu wyrocznia, będąca celem podróży wielu starożytnych, poszukujących odpowiedzi na nurtujące pytania. Obecnie, prócz wyjątkowego muzeum, można tu obejrzeć ruiny Świętego Kręgu Apollina, czyli samą świątynię, jak i liczne skarbce czy teatr.

Największa wyspa

Mowa oczywiście o Krecie. Słynie nie tylko z ogromnej powierzchni (260 kilometrów długości), ale i z gorącego klimatu. Urokliwości dodają wysokie góry i jednocześnie wspaniałe plaże, takie jak Vai czy Elafonissos. Wielu wyspa ta może kojarzyć się z Grekiem Zorba. Będąc na Krecie warto zwiedzić najdłuższy wąwóz w całej Europie Samaria, choć jego pokonanie wymaga bardzo dobrej kondycji. To świetna propozycja tych, którzy preferują aktywne wczasy w Grecji.

Saloniki  

Dla tych, którzy zdecydują się zostać na kontynentalnej części Grecji, jednym z obowiązkowych miast do zwiedzenia powinny być właśnie Saloniki. To drugie co do wielkości miasto w całej Grecji. Atutem miejscowości jest posiadanie najważniejszego w kraju portu morskiego. Z kolei zdecydowanie najsłynniejszym i wartym do odwiedzenia miejscem jest stojąca na nabrzeżu tzw. Biała Wieża, która zachwyca swoją urokliwością, w szczególności o zachodzie słońca.

Wyspa greckiej radości  

Tak bez wątpienia nazwać można wyspę Zakynthos. To nie tylko doskonałe miejsce dla poszukujących rozrywki, ale także dla wszystkich tych, którzy chcą poznać prawdziwe, radosne oblicze Grecji. Wyspa ma do zaoferowania wspaniałe plaże – delikatne i piaszczyste, pozwalają na cieszenie się kolejnymi kąpielami słonecznymi. Obowiązkowym punktem podróży jest Zatoka Wraku, widoczna na wszystkich pocztówkach z tej wyspy. To niezwykłe miejsce owiane legendą, a na dodatek ze wspaniałym widokiem.

Agora

Ważne miejsce dla Greków. Ateńska Agora to starożytny rynek, który pełnił funkcję centrum życia politycznego i gospodarczego. Będąc na miejscu, warto skierować swoje kroki do świątyni Hefajstosa i sprawić, aby nasze wakacje w Grecji nabrały iście historycznego charakteru.

Grecja to niezwykłe miejsce, które z pewnością potrafi oczarować. Niezależnie od wyboru wyspy czy części kontynentalnej, warto zwiedzić ten kraj i poznać grecką kulturę.

1 thought on “5 miejsc w Grecji, które trzeba zobaczyć

Dodaj komentarz