Gdzie najtaniej jechać na wakacje?

0

Polska, a może zagraniczna przygoda? Gdzie jechać na wakacje, aby nie wydać swoich rocznych oszczędności i jednocześnie świetnie się bawić? Zarówno w Polsce, jak i za granicą, możemy znaleźć wiele miejsc, w których tanio przeżyjemy wymarzone wakacje!

Gdzie najtaniej jechać na wakacje?

Wakacje, to często bardzo kosztowna sprawa. Hotel, jedzenie i transport to duży wydatek, przez który wiele ludzi rezygnuje z wakacji. Jest to jednak błąd, ponieważ na urlop można jechać tanio zarówno w Polsce, jak i w innym kraju. Wybierając miejsce wypoczynku, warto kierować się kilkoma prostymi zasadami:

  1.  Szukaj nietypowych i rzadko odwiedzanych przez innych turystów miejsc
  2. Sam gotuj posiłki, dzięki temu zaoszczędzisz na często zbyt drogim jedzeniu w restauracjach
  3. Nie kupuj zbędnych pamiątek, które często nie są związane z miejscem, które odwiedzasz
  4. Zrób plan wycieczki
  5. Sprawdź, czy pobliskie muzea nie posiadają zniżek i biletów grupowych

Gdzie najtaniej na wakacje w Polsce?

Jeśli chcesz zaoszczędzić na wakacjach, a jednocześnie przeżyć coś nietypowego, zamiast wybierać się nad morze, postaw na urokliwe polskie miasteczka. Dla przykładu możesz wybrać się na Lubelszczyznę, zobaczyć Kazimierz Dolny lub do Małopolski, odwiedzić malownicze i wyjątkowe Zalipie.

Jeśli jednak marzy Ci się inny wypoczynek, warto wziąć pod uwagę góry. Wybierz się do Szczawnicy, Krościenka lub Niedzicy i delektuj się pięknymi widokami, które mają do zaoferowania te miejscowości.

Gdzie najtaniej na wakacje za granicą?

Jeśli zależy Ci na tanich wakacjach, a jednocześnie nie masz ograniczeń czasowych warto sprawdzać oferty “last-minute” biur podróży. Często można znaleźć wymarzone, zagraniczne wakacje, w dużo korzystniejszych cenach. Dodatkowo do najtańszych kierunków podróży należą obecnie.

Grecja

To piękny i wyjątkowy kraj, w którym nietrudno się zakochać. Piękna pogodna, cudowna natura i pyszne jedzenie oraz mili ludzie sprawiają, że jest to zdecydowanie miejsce warte odwiedzenia.

Bułgaria

Warto zwiedzić malowniczą Sofię i wypocząć nad Morzem Czarnym. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a ceny lotów i noclegów są bardzo atrakcyjne.

Albania

Albania z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Ten kraj zachwyca pięknymi krajobrazami i ilością atrakcji.

Chorwacja

Chorwacja to kraj cudów natury, znajduje się tam wszystko, czego tylko można oczekiwać. Dodatkowo ceny są atrakcyjne, a wiele rzeczy można zobaczyć za darmo.

Słowacja

Jest to nietypowy i niedoceniany kierunek, jednak warto poznać ten kraj lepiej. Zapierająca dech w piersiach natura, pyszne jedzenie i mili ludzie sprawią, że ten kraj jest idealnym kierunkiem wakacyjnym, który wypada atrakcyjnie cenowo. Dodatkowo, wybierając Słowację zaoszczędzimy na transporcie.

 

Dodaj komentarz