Jeżeli wakacje z dziećmi to gdzie ?

0

Wakacje to dla każdego z nas ulubiony czas, wyczekiwany moment w całym roku. Planujemy urlop przeważnie z wyprzedzeniem, ale znajdą się  też osoby, które uwielbiają urlop z zaskoczenia, z dnia na dzień i wtedy uważają, że spontaniczny wypoczynek nawet z dziećmi jest możliwy i przeważnie zaliczany do udanych.

Czy jeżeli mamy dzieci możemy sobie pozwolić na spontaniczny urlop ?

Wszystko zależy od nas i naszej organizacji i tego, jak chcemy spędzić urlop. Dla niektórych rodzin z dziećmi nie ma problemu w tym, że wieczorem jednogłośnie zgodzą się na wakacje, a następnego dnia już go realizują. Inni natomiast wolą wcześniej ułożyć sobie plan wyjazdu, spisać listę potrzebnych i niezbędnych rzeczy, jak również dobrze zastanowić się gdzie pojechać z dziećmi, aby ten urlop był fajny zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

Wakacje z dziećmi nad morzem czy w górach ?

Jedna zasada, żeby urlop był udany. Jedziemy tam, gdzie my i nasze dzieci będziemy się dobrze bawić. Nie wybieramy na siłę gór, jeżeli nasze dzieci, są na tyle małe, że wolą spędzać czas na placu zabaw, czy w piaskownicy, bo wtedy już pierwszego dnia pożałujemy naszego wyboru. Góry są cudowne, piękne widoki zapierają dech w piersi, ale czy chcemy podziwiać góry podczas ciągłego marudzenia naszych dzieci ?Nie ważne czy to będą góry, czy morze, ważne, żeby wcześniej porozmawiać o tym, gdzie całej rodzinie będzie dobrze. Jedne rodziny dobrze bawią się pod namiotem, inne uwielbiają długie spacery, a znajdą się też takie, co chciałyby, aby dzieci miały tyle atrakcji, aby mogli usiąść spokojnie na leżaku, właśnie w ten sposób się relaksując. Takim rodziną polecamy wtedy hotele z atrakcjami dla dzieci, zabawami z animatorkami od rana do wieczoru. Są też rodziny, które nie umieją odpoczywać i wolą ciągły ruch nawet z dziećmi. Zawsze znajdą możliwość aktywnego wypoczynku wakacyjnego, czy nad morzem, czy w górach. Ważne, że razem. Wystarczy tylko poczytać o miejscach wartych zwiedzenia, wypożyczyć rower i jednośladem podziwiać widoki.

Wakacje z dziećmi w Polsce czy za granicą ?

Tutaj też nie ma reguły ani złotego środka na udane wakacje z dziećmi. Wybierając wczasy zagraniczne, możemy liczyć na piękną pogodę i zadowolenie dzieci na przykład na lot samolotem. Wakacje zagraniczne kojarzą się nam zawsze z piękną, czystą wodą, dużymi wodnymi atrakcjami dla dzieci i w pełni zorganizowany pobytem.
Hotele w Polsce już też stają na wysokości zadania i niejednokrotnie oferują pobyt z dużym wachlarzem atrakcyjności zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Wakacje z dziećmi, wymarzony i oczekiwany urlop naprawdę może być miły i przyjemny z dziećmi, jeżeli tylko zorganizujemy go pod swoją rodzinę, swoje potrzeby i zainteresowania, Nie ważne wtedy ile będzie trwał, czy będzie w Polsce, czy zagranicą, czy z hotelowymi atrakcjami, czy pod namiotem, ważne, abyśmy spędzili ten czas razem i wrócili z takiego pobytu z uśmiechem na twarzy i cudownymi wspomnieniami, których nikt nam nie zabierze.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz