Wakacje w Polsce – gdzie pojechać?

0

Podróże po naszym kraju to idealny sposób na wakacje dla każdego, kto szuka zarówno wypoczynku na łonie natury i kąpieli w zbiornikach, jak i dla osób preferujących zwiedzanie miast i zabytków.

<h2>Dlaczego warto spędzić wakacje w Polsce?</h2>

Przede wszystkim, nasz kraj oferuje wiele ciekawych miejsc na wakacje, zarówno dla całych rodzin, jak i dla par lub osób podróżujących samotnie. Często wyjeżdżamy za granicę, nie wiedząc nawet jakie bogactwo zabytków czy natury oferuje Polska. Dużym plusem podróżowania po Polsce jest oczywiście cena – bilety lotnicze na zagraniczne loty są nieporównywalnie wyższe do cen biletów kolejowych czy autobusowych. Również na paliwo wydamy mniej, jeśli zamiast za granicę pojedziemy samochodem do Polski. 

<h2>Jakie miasta będą najlepszym wyborem do spędzenia wakacji w Polsce?</h2>

Najlepszym rozwiązaniem są miasta i miasteczka, które oprócz ciekawej historii, architektury i zabytków leżą w bliskiej odległości od zbiorników wodnych lub parków krajobrazowych i narodowych. Należą do nich m.in. miasta:

Chełm – miasto w woj. lubelskim, leżące niedaleko Chełmskiego Parku Krajobrazowego. Główną atrakcją miasta są udostępnione do zwiedzania podziemia kredowe. Na obrzeżach miasta działa kopalnia kredy, która tworzy piękną panoramę. Dodatkowo w Chełmie stoi wiele zabytków i parków, a od miejskiego zgiełku można odpocząć nad położonym niedaleko Jeziorem Białym.

Ełk – miasto położone w woj. warmińsko-mazurskim, zamieszkiwane przez 60 tys. osób. Leży nad jeziorami: Ełckim i Sunowo. Jego początki datuje się na XXV wiek. Kiedyś Ełk był częścią Prus, dlatego bogaty jest w zabytkowe ceglane budowle. Jezioro Ełckie jest dużym i głębokim zbiornikiem wodnym o czystej i przejrzystej wodzie, dzięki przejściu przez proces rekultywacji. Można się w nim kąpać oraz pływać rowerami wodnymi i kajakami. Nad jeziorem, w centrum miasta znajduje się kemping – dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze na zakwaterowaniu. Ełk znajduje się godzinę drogi samochodem od największego parku narodowego w Polsce – Biebrzańskiego P.N.

Bogatynia – miasto w województwie dolnośląkim, w górach izerskich, w pobliżu kopalni węgla Turów. W Bogatyni podziwiać można piękne drewniane domy i górskie krajobrazy. Ważną atrakcją jest Trójstyk Niemcy-Czechy-Polska, leżący 15 km od Bogatyni. Oprócz tego oferuje ona bliskość miast Zgorzelec/Görlitz, które posiadają wiele przepięknych kamienic, kościołów, uliczek i mostów. Miasta te oddzielone są rzeką Nysą Łużycką. Po niemieckiej stronie rzeki (Görlitz), można spróbować oryginalnych dań niemieckiej kuchni oraz prawdziwego donera, którego na próżno szukać w Polsce

<h2>Jaki region w Polsce oferuje najtańsze noclegi?</h2>

Jednym z najtańszych regionów w Polsce jest Podlasie, które oferuje wiele atrakcji: jeziora, parki krajobrazowe, drewnianą architekturę. Na Podlasiu oglądać można zabytkowe, kolorowe drewniane chaty i cerkwie. Ponadto region ten zamieszkiwany jest przez bociany, które można zaobserwować na prawie każdym słupie energetycznym oraz łąkach. Można tu znaleźć wiele malowniczo położonych kempingów, dzięki czemu wakacje będą stosunkowo tanie. Czas można spędzać na łonie natury, urządzając wycieczki rowerowe po urokliwych wioskach. Podlasie jest więc idealnym miejscem na tani wypoczynek.

Dodaj komentarz