Atrakcje nadmorskie Dziwnowa

0
atrakcje Dziwnów
Postaramy się odpowiedzieć na pytanie jakie atrakcje czekają na nas nad polskim
morzem. Nazwę swoją zawdzięcza Dziwnów płynącej prze zeń rzece Dziwnej, której bieg czasem
staje się odwrotny i zamiast płynąć do morza cofa się wlewając słoną wodę
do Zalewu Kamieńskiego. Nurt rzeki można oglądać stając na moście zwodzonym niedaleko
portu jachtowego.

Atrakcje w Dziwnowie

Dziwnów oferuje znakomite warunki do wypoczynku, ze względu na warunki (wielokilometrowe plaże, domki w Dziwnowie przy samej plaży, promenadę spacerowo-widokową) a także możliwość uprawiania wielu sportów jak wędkarstwo, żeglarstwo, wycieczki kajakiem, Wind i kitesurfing). Latem z przystani można zabrać się w rejs po Bałtyku lub na wycieczkę do Kamienia Pomorskiego. Przez miasto przebiega szlak rowerowy z Międzyzdroi do Kołobrzegu. W parku miniatur można zobaczyć m.i. modele pociągów i repliki latarni morskich wybrzeża. W 2013 roku otwarto całoroczną marinę obok portu rybackiego. W Dziwnowie znajduje się też aleja gwiazd sportu gdzie można oglądać medale słynnych sportowców. W okolicy znajduje się też pole golfowe i stadnina koni.

Plaże i nie tylko

Najnowszą atrakcją w Dziwnowie jest Nautica Park czyli dawne Muzeum Rybołóstwa wzbogacone o edukacyjną wystawę o morzu. Znajduje się na ulicy Parkowej 6.
Przy ulicy Reymonta 10 znajdziemy Escape Room czyli pokój zagadek. Z dziećmi można
wybrać się do wesołego miasteczka przy ul. Mickiewicza lub do Parku Linowego Tarzania przy ulicy Sienkiewicza. Dmuchane zabawki trampoliny i pałace czekają na dzieci przy ulicy Mickiewicza w Dmuchanym Świecie Letti Lili.

Dziwnów posiada dwie plaże wschodnią w centrum oraz zachodnią na wyspie Wolin. Przy wschodniej plaży biegnie Promenada o długości ponad 2 km ciągnąca się wzdłuż Parku Zrojowego. Przy ulicy Kościelnej znajduje się współczesny Kościół parafialny pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP zbudowany w kształcie łodzi. W sąsiedztwie portu rybackiego znajdują się budynki dawnej spółdzielni rybackiej Belona.
Będąc w Dziwnowie, warto się wybrać na zachód na wycieczkę samochodową drogą wzdłuż wybrzeża. Prócz pięknych Międzyzdroji i Świnoujścia, znajduje się tam jeden z najpiękniejszych parków w Polsce – Woliński Park Narodowy z Zagrodą Pokazową Żubrów jak i kilkoma punktami widokowymi.
W każde wakacje odbywa się w Dziwnowie Festiwal Gwiazd Sportu, którego finałem jest bieg memoriałowy Cztery mile Jarka – pamięci lekkoatlety Jarosława Marca. Nie wszyscy wiedzą też o ciekawostce, że z Dziwnowa pochodzi Kalibabka polski przestępca-uwodziciel, którego losy stały się motywem serialu Tulipan

Dodaj komentarz