Kiedy warto spędzić wakacje w południowej Europie?

0

Południe Europy to popularny turystycznie kierunek. Nic dziwnego, skoro przez całe lato można się tutaj spodziewać słonecznej pogody i ciepłej wody w morzu. Czy jednak tylko podczas wakacji są tu dobre warunki do wypoczynku?

 

Kiedy jest najlepsza pogoda?

Lipiec i sierpień to doskonała pora na urlop dla osób, które lubią naprawdę wysokie temperatury. W południowej Europie temperatura często sięga 30 stopni albo więcej, deszcze praktycznie się nie zdarzają, jednak na dłuższy pobyt taka pogoda może się wydawać zbyt męcząca, nawet mimo orzeźwiającej bryzy znad morza.

 

W szczycie sezonu najlepiej zatrzymać się w dużym hotelu, gdzie praktycznie zawsze jest klimatyzacja, co z pewnością doceni nawet największy miłośnik letniej pogody. Można też po prostu zarezerwować termin wyjazdu na inne, nieco chłodniejsze miesiące.

 

Jak dowiadujemy się z https://okiemturysty.pl/kategoria-porad/chorwacja/, w krajach południowej Europy z uroków plaż można korzystać aż do listopada. We wrześniu i październiku jest nadal słonecznie, a woda w morzu wciąż jest wystarczająco ciepła do pływania. Trochę gorzej jest wiosną, bo wprawdzie siedzenie na plaży jest przyjemne, to jednak woda jeszcze nie jest dostatecznie nagrzana, by dało się do niej wejść – komfortowo kąpać się można mniej więcej od czerwca.

 

Dokąd konkretnie pojechać?

Południe Europy każdego roku odwiedzają miliony turystów. To oznacza oczywiście wielkie tłumy na plażach, dlatego wybierając się w tym okresie na urlop warto zwrócić uwagę na mniej popularne kraje – zamiast Grecji czy Włoch można odwiedzić na przykład Albanię. Inna opcja to miejsca położone z dala od najbardziej znanych kurortów, gdzie jednak wciąż może być sporo atrakcji dla turystów, zwłaszcza takich, którzy wolą wypoczywać w ciszy i mieć bliższy kontakt z lokalną kulturą.

 

Mniej ludzi, łatwiej o rezerwację

Sezon nie kończy się tuż po wakacjach, ale już od pierwszych dni września obłożenie w ośrodkach wypoczynkowych i na prywatnych kwaterach jest mniejsze. Mniej ludzi, to i niższe ceny. Łatwiej zarezerwować dobry pokój w dogodnej lokalizacji, a jak podaje https://okiemturysty.pl/kategoria-porad/cypr/, właśnie poza głównym sezonem spora część atrakcji jest bardziej dostępna dla tych mniej zamożnych turystów.

 

Dodaj komentarz