Najciekawsze seriale dostępne na Amazon Prime!

0

Choć Amazon Prime działa na terenie Polski już od kilku lat, tak naprawdę dopiero niedawno wyrósł on na czarnego konia branży streamingu. Co prawda obecnie tryumfy popularności święci Netflix z jego ofertą przeznaczoną dla całej rodziny, a zaraz za nim plasuje się HBO GO z produkcjami nastawionymi na wysoką jakość wykonania, ale to właśnie trzecie miejsce przypadło w zaszczycie amerykańskiej gigakorporacji. Jakie seriale są dostępne na Amazon Prime? Jak prezentuje się oferta platformy na tle konkurencji?

Oryginalne seriale Amazon Prime – Fleabag, The Boys i inne

Władze Amazon Prime postawiły na ciekawy kierunek rozwoju treści. Platforma zrezygnowała z dużej ilości seriali nastawionych na masowego widza i zamiast tego postanowiła zainwestować w kilkanaście wysokobudżetowych, oryginalnych produkcji oraz dużą liczbę bardziej niszowych seriali.

Decyzja ta ma na celu podkreślenie stabilności finansowej serwisu – jego użytkownicy mogą być pewni, że następny sezon ich ulubionej produkcji powstanie, a przeznaczony na nią budżet będzie wystarczający do osiągnięcia pożądanego efektu artystycznego.

W efekcie w ofercie Amazona znaleźć można zarówno produkcje o tematyce superbohaterskiej (The Boys, American Gods) czy obyczajowej (Fleabag, Widow), jak i wysokobudżetowe, pełne efektów specjalnych widowiska nawiązujące do tradycji kina akcji (Hanna, Jack Ryan) oraz fantastyki (Expanse, Człowiek z wysokiego zamku, Carnival Row). Każdy z wymienionych seriali charakteryzuje się wysoką jakością warstwy realizacyjnej oraz angażującą fabułą.

Co istotne, Amazon Prime od dawna aktywnie poszukuje nowych produkcji, w tym także seriali produkowanych przez inne firmy cierpiące na braki finansowe. W ten sposób firma przejęła m.in. prawa do Expanse, który pierwotnie miał zostać zakończony na trzecim sezonie, pomimo dużej ilości materiału źródłowego, gotowego scenariusza na dalsze sezony oraz niezwykle wiernej widowni.

Starsze produkcje dostępne na Amazon Prime – 24 godziny, Z archiwum X

Ogromne środki finansowe, którymi dysponuje platforma sprawiają, że jej władze pozyskują także licencję do starszych produkcji, często dotychczas niedostępnych na polskim rynku. W ten właśnie sposób do biblioteki serwisu trafiły 24 godziny, czyli jeden z najważniejszych seriali w historii amerykańskiej telewizji. Ten ośmiogodzinny serial został nakręcony w doskonale wykorzystanej konwencji czasu rzeczywistego – każdy odcinek pokazuje godzinę z życia bohaterów produkcji.

Amerykańscy krytycy chwalili także doskonały scenariusz 24 godzin, pełny plot twistów i świetnie zrealizowanych scen akcji. Równie ważnym serialem dostępnym na Amazon Prime jest Z archiwum X, który pamiętają przede wszystkim widzowie z lat 90. To właśnie na ten okres przypadł szczyt popularności tej kultowej produkcji, a przygody dwójki agentów FBI do spraw nadprzyrodzonych od teraz dostępne są w ofercie serwisu.

Niezależne produkcje na Amazon Prime

Amazon Prime finansuje także niskobudżetowe, niezależne produkcje charakterystyczne dla kina artystycznego. W ofercie serwisu znaleźć można m.in. remake kultowego horroru Suspira, za który studio otrzymało wiele prestiżowych nagród.

Warto jest też się przyjrzeć bogatej ofercie seriali anime, w tym kultowych klasyków z tego gatunku takich jak Vinland Saga czy Blade of Immortal. Coś dla siebie znajda jednak nie tylko fani japońskich animacji – Amazon Prime udostępnia dużą liczbę filmów z egzotycznych krajów, w tym bollywoodzkich produkcji szczególnie popularnych na terenie Indii. Warto jest rozważyć przetestowanie serwisu i samodzielne przejrzenie jego oferty!

Dodaj komentarz