Jakie miasta w Chorwacji warto odwiedzić?

0

Chorwacja uchodzi za jedno z najciekawszych państw w Europie pod kątem turystycznym. Słynie nie tylko z relatywnie niskich cen, ale również pięknych widoków, które każdego roku przyciągają tysiące turystów.

Rijeka – dlaczego warto ją odwiedzić?

Podczas pobytu na Półwyspie Bałkańskim nie można zapomnieć o odwiedzeniu Rijeki. Jej piękno jest determinowane przede wszystkim przez urokliwe stare miasto, które słynie z malowniczych uliczek. W mieście tym dobrze poczują się przede wszystkim miłośnicy sakralnych obiektów. W Rijece znajduje się bowiem Katedra Św. Wita, która jest jedną z najpopularniejszych rzymskokatolickich świątyń na Starym Kontynencie. Osoby uwielbiające edukację w Rijece powinny natomiast zobaczyć Muzeum Nauk Przyrodniczych. Jest to kapitalne źródło wiedzy, rozjaśniające tajemnicze z zakresu życia zwierząt oraz roślin w Morzu Śródziemnomorskim. W mieście tym znajduje się także wiele oper oraz teatrów, toteż fani kultury oraz sztuki nie powinni narzekać na nudę. Pogoda w Rijece zazwyczaj jest bardzo słoneczna, co sprawia, że czas spędzony w tym mieście jest istną przyjemnością. 

Z czego słynie Zagrzeb?

Jeśli decydujesz się na wakacje w Chorwacji, to nie możesz ominąć Zagrzebia. Stolica Chorwacji jest świetnie rozwinięta pod kątem infrastrukturalnym, a ponadto posiada wiele zapierających dech w piersi zabytków. Jednym z najciekawszych miejsc w tym mieście jest kościół św. Marka, który został wybudowany zgodnie ze stylem romańskim. Z biegiem lat jego wygląd przemieniono jednak na gotyk. Godna uwagi jest też popularna kamienna brama. Jest ona pozostałością po czasach średniowiecznych i stanowi jedną z głównych atrakcji w całej Chorwacji. Na brak atrakcji w Zagrzebiu nie powinni narzekać też miłośnicy piłki nożnej. Wizytówką tego miasta jest bowiem stadion Dinama, na którym mecze rozgrywa lokalna drużyna. 

Opatija – idealne miasto do biernego wypoczynku

Jeżeli przyjeżdżasz do Chorwacji z myślą o odpoczynku, a niekoniecznie o zwiedzaniu, to doskonałą opcją dla Ciebie powinna być Opatija. Miasto to słynie z urokliwych plaż, w pobliżu których znajduje się nieskazitelnie czyste morze. Szczególnie renomowana jest piaszczysta plaża Plaža Lido, która każdego roku przyciąga prawdziwe rzesze turystów. Ciekawą atrakcją tego miasta są również piękne wille z czasów cesarskich. Znajdują się one w pobliżu plaż, toteż dotarcie do nich jest banalnie proste. Wille zachwycają nie tylko pięknym wyglądem, ale też wspaniałą przeszłością, która determinuje ich renomę i popularność. W mieście Opatija można także znaleźć liczne targi oraz stragany specjalizujące się w sprzedaży chorwackich specjałów. Miejsce to jest więc prawdziwą oazą spokoju i idealną opcją na wakacyjny odpoczynek. 

Dodaj komentarz