Indonezja

Bali to jedna z najczęściej wybieranych wysp Indonezji na spędzenie rajskich wakacji. Jak pewnie wiecie Indonezja to największy wyspiarki kraj świata. Powierzchnię ponad 2 milionów kilometrów kwadratowych pokrywa ponad 17 tysięcy wsyp. Jest to zatem wielki obszar, który charakteryzuje się znaczną różnorodnością zarówno kultur, zwyczajów, religii ale także stopniem zaawansowania technologicznego, nowoczesnością oraz panującymi warunkami mieszkalnymi. To chyb nic dziwnego, że na tak rozległym terenie można zasmakować tyle różnorodności. Jednakże z tego względu, turyści często wybierają Bali, która tętni życiem, przyjmuje turystów przez cały rok, a jednocześnie jest miejscem dla nich dogodnym pod każdym względem.

Czas na Bali

Jak już mówiliśmy, decydując się na wakacje w Indonezji, turyści bardzo często wybierają wyspę Bali. To wszystko dzięki temu, że oferuje ona wszystko czego turysta z innego, mniej egzotycznego kraju potrzebuje. Nie oszukujmy się, ale decydując się na zagraniczne wakacje przede wszystkim pragniemy cieszyć się świetną pogodą i chcemy odpocząć od pracy i codziennych obowiązków. Nawet jeśli lubimy piesze wycieczki, zwiedzanie, poznawanie nowych kultur, odkrywanie nowych miejsc itd. niekoniecznie zależy nam na przedzieraniu się przez dżunglę i przebywanie w miejscach, do których nie dotarła jeszcze cywilizacja. Oczywiście są osoby, które właśnie za to cenią Indonezję. Jednakże są one w mniejszości. My natomiast, wybierając się na wakacje z rodziną oczekujemy raczej dobrych hoteli, smacznego jedzenia, a ekstremalne wyprawy zostawiamy dla pasjonatów.

Turystyczne Bali

Wyspa Bali to właśnie takie miejsce gdzie turysta będzie miał swój raj. Wyspa leży w obszarze klimatu tropikalnego co daje gwarancję pięknej pogody przez okrągły rok. Temperatury powietrza w ciągu dnia nie spadają tu poniżej 30 stopni Celsjusza. Liczne balijskie kurorty oferują nam hotele na na prawdę wysokim poziomie z międzynarodową obsługą. Piaszczyste plaże i ciepły ocean to szansa na błogi relaks. Dla osób aktywnych proponujemy nurkowanie. Wyspa Bali to bowiem także najpiękniejsze na świecie rafy koralowe. Luksus i przepych, które spotkać można na wyspie Bali z pewności zadowolą najbardziej wybrednych turystów. Jeśli jednak mamy ochotę na poznanie bardziej dzikich terenów, Bali daje nam także taką możliwość. Kilometry lasów tropikalnych, okoliczne wioski, gdzie uprawiany jest ryż, rejsy łodzią rybacką sprawią, że choć trochę poczujemy tamtejszy rdzenny klimat.

Bali to przede wszystkim miejsce turystyczne dlatego właśnie skupia się na tym aby sprostać wymaganiom odwiedzających, stąd też nowoczesność i luksus z jakimi tam obcujemy.

Dodaj komentarz