Co zobaczyć nad jeziorem Toba?

0

Jezioro Toba

Jezioro Toba ma powierzchnie prawie 2000 metrów kwadratowych i jest największym kalderowym jeziorem na świecie. Znajduje się na Sumatrze i jest jednym z najciekawszych miejsc Indonezji. Jezioro to ma także niezwykłą przeszłość, która może zaciekawić większość turystów odwiedzających tamte strony wyspy. Okolice jeziora gwarantują niezapomniane widoki, a samo jezioro jest niewątpliwe jednym z najciekawszych i najpiękniejszych miejsc na całym świecie. Jest bardzo malowniczo położone, znajduje się bowiem pośród wzgórz, klifów i wodospadów, które tworzą niezwykły klimat tego miejsca.

Powstanie jeziora Toba

Jezioro Toba http://duabenua.com/pl/blog/jezioro-toba/ powstało przez wybuch superwulkanu, który miał miejsce ok. 75 tysięcy lat temu. Był to najsilniejszy wybuch, który jednocześnie spowodował zimę wulkaniczną, która była zagrożeniem dla ludzkości. Ten największy wybuch w całej historii świata przetrwało zaledwie kilka tysięcy ludzi. Po wybuchu diametralnie zmienił się klimat na Ziemi. Zapanowała zima, która trwała ok. 1000 lat i znacznie utrudniła życie na naszej planecie, przez co ludzie byli zagrożeni wyginięciem. Wszystko to za sprawą trujących związków, które wydobywały się z wulkanu po wybuchu. Gazy wulkaniczne, dwutlenek siarki i dwutlenek węgla unosiły się w atmosferze około 1800 lat i blokowały docieranie do ziemi promieni słonecznych.

Położenie jeziora

Jezioro Toba ma długość ok. 100 km i szerokość ok. 34 km. Jezioro położone jest wewnątrz dawnego krateru wulkanu. Jego głębokość osiąga ponad 500 metrów, a na środku jeziora znajduje się wyspa Samosir, która zamieszkiwana jest przez lud Bataków (do 1905 roku przez kanibali). Położone jest w północnej części pasma górskiego Barisan i należy do największego jeziora w Archipelagu Malajskim.

Co zobaczyć nad jeziorem Toba?

Turystów, którzy odwiedzają jezioro Toba mogą zainteresować również liczne atrakcje, które można tam znaleźć. Podczas wizyty w tym niezwykłym miejscu nie masz szansy na nudę. Podczas pobytu w tych okolicach można skorzystać m.in. z kąpieli w gorących źródłach, które działają relaksująco. Warto także iść na spacer, aby móc podziwiać piękno przyrody, która panuje w okolicy jeziora. Po drodze można spotkać wiele punktów widokowych, z których można obejrzeć całą okolicę. Miłośnicy skuterów mogą je także wypożyczyć i podziwiać okolicę zza kierownicy. Będąc nad jeziorem Toba nie można pominąć wioski Batak, na której można znaleźć muzea i niezwykłą architekturę. Można tam także spotkać tancerki, wykonujące tradycyjne tańce, a także mieszkańców, którzy odśpiewują ludowe pieśni.

Jezioro Toba i jego okolice są bardzo ciekawym regionem, które trzeba zwiedzić podczas wizyty w Sumatrze. Oczaruje nas tam nie tylko wulkaniczne jezioro ale także kultura, tradycja i widoki, które są częścią jeziora Toba.

Dodaj komentarz