Gdzie pojechać na Sylwestra?

0

Przyjęło się już dawno temu, że nadejście nowego roku trzeba w specjalny sposób przywitać. Jest wiele rożnego rodzaju sposobów na ten ważny dzień, a od jakiegoś czasu bardzo modne i popularne stały się sylwestrowe wyjazdy.

Sylwester w stolicach europejskich

Niebywale popularne w ostatnich latach stały się wyjazdy sylwestrowe do stolic europejskich, a do najpopularniejszych destynacji zaliczyć możemy Wiedeń, Paryż oraz Pragę. W Paryżu zawsze świętowanie nowego roku jest magiczne, a cała impreza odbywa się na Polach Elizejskich, gdzie ludzie piją francuskiego szampana. Jeżeli chodzi o Pragę, to warto najpierw odwiedzić tutejsze zabytki, wybrać się na lokalny obiad, piwo u deser, a nadejście nowego roku świętować na praskim Staromiejskim Rynku. Jeżeli chodzi o Wiedeń, to sylwester w stolicy Austrii jest bardzo kolorowy. Wiedeńska starówka jest specjalnie na tę właśnie okazję bardzo przystrojona. W ten dzień również szkoły tańca organizują dla chętnych kursy walca wiedeńskiego. Warto wybrać się również na degustację lokalnych przysmaków. Popularne w Wiedniu jest również tak zwane śniadanie Kacowe, które dostać możemy na Rathausplatz, gdzie nie tylko możemy dojść do siebie, ale również obejrzeć transmisję ze słynnego noworocznego koncertu wiedeńskiej filharmonii.

Sylwestra można także spędzić w stolicy Portugalii, a wiec w Lizbonie. Jest to opcja idealna dla tych, którzy marzą o spędzeniu tego dniu w pięknym, słonecznym mieście, gdzie można zjeść przepyszne dania. Warto w tym dniu wybrać się na spacer ulicami Lizbońskimi, które są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Każdy, kto chce potańczyć i zabawić się, powinien koniecznie udać się do jednego z lizbońskich klubów.

Sylwester w Barcelonie

Bardzo popularnym kierunkiem, jeżeli chodzi o spędzenie sylwestra jest również magiczna stolica Katalonii, a wiec Barcelona. Bez wątpienia zaliczana jest ona do najpiękniejszych miast na świecie i tutaj nie sposób się nudzić. Całą zabawę sylwestrową możemy rozpocząć na Placa d’Espagna przy wzgórzu Montjuic, gdzie gra muzyka na żywo, jak również organizowane są tutaj rożnego rodzaju ciekawe wydarzenia. O północy będzie tutaj nieziemski widok na fajerwerki. Później możemy udać się do jego z barcelońskich klubów, w których odbywają się imprezy sylwestrowe. Klubów w tym mieście nie brakuje, także z całą pewnością każda osoba znajdzie tutaj idealne miejsce do zabawy.

Sylwester we Lwowie

Każdy, kto szuka bardzo taniej możliwości spędzenia sylwestra za granicą, powinien bez najmniejszych wątpliwości rozważyć właśnie wybranie się do Lwowa, którego dużym plusem jest to, że znajduje się blisko naszej granicy, co jest ogromnym plusem, szczególnie jeżeli organizujemy wyjazd sylwestrowy na ostatnią chwilę i zależy nam, żeby wydać jak najmniej pieniędzy. W ostatni dzień roku w tym właśnie mieście panuje jeszcze świąteczna atmosfera, jest mnóstwo bożonarodzeniowych jarmarków, gdzie można zjeść lokalne specjały i napić się grzanego wina, a to dlatego, że w krajach prawosławnych Boże Narodzenie wypada w styczniu!

Dodaj komentarz