Holowanie auta za granicą – ubezpieczenie assistance

0

Awaria auta może się nam przytrafić wszędzie. Problem nie jest aż tak duży, gdy samochód odmówił posłuszeństwa w mieście, w którym mieszkamy. Gorzej, jeśli do usterki dojdzie kilkadziesiąt kilometrów od domu lub za granicą. Jeśli chcesz mieć spokojną głowę, to przed daleką podróżą autem dobrze się do niej przygotuj. Chodzi nie tylko o to, aby wykonać przegląd auta, ale także wykupić ubezpieczenie assistance.

Co to jest assistance?

Ubezpieczenie assistance to rzecz, którą możemy, ale nie musimy wykupić u swojego ubezpieczyciela. Dzięki niemu, w trudnej sytuacji na drodze np. podczas kolizji lub wypadku możemy skorzystać z szeregu świadczeń. Assistance to ochrona dla kierowcy i pewnego rodzaju zabezpieczenie, że w trudnej sytuacji na drodze nie pozostanie z problemem sam. Takie ubezpieczenie może obejmować bardzo różną pomoc. Od holowania auta po zapewnienie samochodu zastępczego. Takie ubezpieczenie może działać zarówno na terenie naszego kraju, jak i za granicą. Wszystko zależy od tego, jaki pakiet wybierzemy i na jakiej pomocy nam zależy. Tego typu polisa powinna być jak najlepiej dopasowana do potrzeb kierowcy, aby była jak najbardziej przydatna.

Rodzaje ubezpieczenia assistance

Assistance może mieć różne rodzaje. Możemy zdecydować się na wersje podstawowe, a także rozszerzać je w zależności od potrzeb. Pakiety podstawowe obejmują zazwyczaj tylko pomoc na terenie kraju, więc jeśli chcesz holować auto za granicą, musisz wykupić pakiet rozszerzony. Jeśli więc często podróżujesz za granicę np. do stolicy Niemiec i chcesz, aby pomoc drogowa w Berlinie https://www.pomoc-drogowa-berlin.com.pl była dla Ciebie bezpłatna to koniecznie zapytaj swojego ubezpieczyciela o polisę assistance.

Ubezpieczenie assistance na krótki czas

Jeśli rzadko podróżujesz za granicę np. tylko na wakacje, to nie musisz wykupywać ubezpieczenia rozszerzonego na cały rok a jedynie na określony czas. Wielu ubezpieczycieli umożliwia wykupienie polisy na czas określony np. na tydzień lub dwa. Takie rozwiązanie jest tańsze niż ubezpieczenie całoroczne i przyda się podczas wyjazdu za granicę. Zapytaj swojego ubezpieczyciela czy ma w swojej ofercie taką możliwość i na jaką pomoc możesz liczyć, wykupując taki pakiet.

Holowanie za granicą

Jeśli nie byłeś gotowy na awarie samochodu za granicą, to laweta Berlin pomoże Ci w trudnej sytuacji. Odwiezie bezpiecznie Twoje auto o każdej porze. Laweta 24h Berlin świadczy usługi o każdej godzinie siedem dni w tygodniu. Nawet jeśli potrzebujesz pomocy w środku nocy to laweta Berlin i tak przyjedzie na miejsce zdarzenia i Ci pomoże.

Dodaj komentarz