Najpiękniejsze plaże nad Bałtykiem

0
Najpiękniejsze plaże nad Bałtykiem

Na hasło “wakacje” większość z nas wciąż widzi polskie morze, słyszy szum jego fal i krzyk mew, czuje zapach smażonej ryby a pod stopami – ciepło piaszczystej plaży.

Choć Pomorze nie należy do najtańszych kierunków wakacyjnych,  bardzo często wolimy je od tych egzotycznych… Co roku powstaje też cały szereg rankingów krajowych plaż. Poniżej przedstawiamy pięć najbardziej atrakcyjnych – zarówno dla polskich, jak i zagranicznych turystów.

Świnoujście na czele

Na pierwszym miejscu wielu z tych rankingów plasuje się plaża w Świnoujściu. Uznawana za najpiękniejszą, ta ciągnąca się przez 10 kilometrów plaża jest jednocześnie bardzo szeroka, rozpościerając się w niektórych miejscach nawet na 200 metrów. Na tle innych wyróżnia się również tym, że jest bardzo czysta i bezpieczna. Statystycznie też morze w jej okolicach ma najwyższą temperaturę w całym kraju.

Łeba i wędrujące wydmy

Plaża w Łebie to z kolei gwarancja największej ilości piasku na metr kwadratowy. Na jej popularność wpływa bliskość ruchomych wydm. Te piaszczyste wzniesienia sięgające do 40 metrów n.p.m. mogą przemieszczać się nawet 10 metrów w ciągu roku. Wchłaniając przy tym krzewy i drzewa a za sobą zostawiając kikuty tych “pożartych” wcześniej.

Dębki – plaża wśród lasów

Plaża w Dębkach charakteryzuje się bardzo jasnym, niemalże białym piaskiem. A także znacznym oddaleniem od miejskiego zgiełku. Od zabudowań tej kaszubskiej miejscowości oddziela ją las i niewielkie wzniesienia wydm. W Dębkach znajduje się również plaża przeznaczona dla naturystów.

Chałupy, welcome…

Chałupy to mała, rybacka wioska, której popularność przyniosła piosenka śpiewana przed laty przez Zbigniewa Wodeckiego. Faktycznie niegdyś była to najbardziej znana plaża dla naturystów. Współcześnie niewielu tu już amatorów opalania nago, znacznie częściej spotkać można wielbicieli sportów wodnych. Zwłaszcza windsurfingu i kitesurfingu, którym sprzyja czysta, płytka, spokojna woda.

Plaża w Krynicy

Uznawana za jedną z najczystszych i najcieplejszych polskich plaż. Lubiana zwłaszcza przez rodziny z dziećmi, bowiem właśnie dla najmłodszych przewidziano tu prawdziwą moc atrakcji.

Zresztą okolice wszystkich z wymienionych plaż odznaczają się bogactwem ofert skierowanych do osób w różnym wieku i o indywidualnych potrzebach. Nie brakuje wspaniałych hoteli ani przyjaznych kwater turystycznych, eleganckich restauracji, smażalni ryb i budek z przepysznymi goframi i lodami oraz wypożyczalni sprzętu wodnego czy sklepów i stoisk z pamiątkami. W związku z dość wysokimi cenami pobytu nad polskim morzem, wiele osób odkłada pieniądze na wakacje przez cały rok. Sporo osób decyduje się też skorzystać z kredytu na wakacje.

Dodaj komentarz