Rewal – idalne miesjce dla nadmorskie wakacje

0

Jeden z największych i najważniejszych kurortów nadmorskich na Zachodnim Wybrzeżu Bałtyku. Stanowi siedzibę władz gminy Rewal, w skład której inne mniejsze ośrodki wypoczynkowe.

Rewal usytuowany jest na piętnastometrowym klifie, co dodaje niesamowitego uroku i powoduje, że wczasowicze przybywający na wczasy do Rewala odkrywają nie tylko możliwości wypoczywania na plaży, ale również delektowania się imponującymi krajobrazami i uprawiania takich dyscyplin ekstremalnych jak chociażby paralotniarstwo.

Rewal to niezwykle porządnie utrzymany ośrodek wczasowy. Ładne skwery, schludne ulice i chodniki, gustownie oświetlone wieczorami i w ciągu nocy, ładne kafejki i ogródki piwne, place zabaw dla dzieci, boiska sportowo-rekreacyjne i korty tenisowe ze sztuczną nawierzchnią oraz cały szereg atrakcji powoduje, że jest to miejsce fantastyczne na zorganizowanie sobie wakacyjnego wypoczynku. Jeżeli do tego dodamy świetnie rozwiniętą bazę noclegową oraz fakt że wpisując w wyszukiwarki internetowe hasło Rewal noclegi dostajemy kilkadziesiąt dobrych ofert, to nie pozostaje nic innego tylko jechać na wczasy do Dziwnowa.

Z bardziej wyjątkowych obiektów, jakie ostatnio powstały w Rewalu wymienić wypada halę sportową, która jest najbardziej nowoczesnym obiektem sportowym na całym Zachodnim Pomorzu. Znajduje się w niej pole do gry o pow. prawie 1200 metrów kw. z wysokością do sufitu 17m. W hali mieści się również siłownia i sauna otwarta dla wszystkich.

Na wspomnianym klifie zostały pobudowane imponujące deptaki i tarasy widokowe, z których najczęściej korzystają wczasowicze, kiedy aura nie jest typowo plażowa. Obserwowanie wzburzonego morza z tego typu tarasu to nie lada gratka.

Rewal posiada bardzo różnorodną i nowoczesną bazę noclegową. Znajdziemy tutaj noclegi nad morzem na każdą kieszeń, czyli kampingi, pola namiotowe, domki nad morzem, kwatery, pokoje gościnne, wolne pokoje, domy wczasowe i hotele. Jest w czym wybierać, można negocjować ceny, także z pewnością każdy bez wyjątku znajdzie coś adekwatnego dla siebie.

W Rewalu każdego roku organizowane są niezliczone, imprezy, koncerty i eventy, działa amfiteatr przy ul. Parkowej, w którym występują największe bożyszcza krajowej sceny jak również kabaretony. Dodatkowo organizowane są imprezy dla najmłodszych.

Dodaj komentarz