Czy naturalne kosmetyki są równie skuteczne co chemiczne detergenty?

0

O kosmetykach naturalnych wiadomo, że są bardziej przyjazne dla skóry i znacznie rzadziej uczulają. To dobry powód, by zacząć je stosować, ale czy to samo da się powiedzieć również o ich skuteczności? Czy rzeczywiście są korzystnym zamiennikiem dla kosmetyków drogeryjnych?

Naturalne substancje aktywne

W kosmetykach naturalnych faza tłuszczowa to oleje i masła roślinne, pozyskiwane w wyniku tłoczenia na zimno, już bez żadnej innej dodatkowej obróbki. Dzięki temu naturalne oleje nie tylko mają właściwości natłuszczające, ale też dostarczają skórze bądź włosom ważnych składników odżywczych. Na bazie naturalnych olejów są również preparaty myjące, jak kosmetyki do demakijażu dostępne na eranatura.pl/oczyszczanie-i-demakijaz-naturalne-kosmetyki/olejki-do-demakijazu-naturalne-kosmetyki/, ekologiczne mydła czy specjalne olejki do oczyszczania cery problematycznej.

Substancji aktywnych w naturalnych składnikach jest zresztą znacznie więcej. Bio-kosmetyki mają ich równie wiele co drogeryjne odpowiedniki, z tą jednak różnicą, że substancje pozyskiwane z roślin i minerałów rzadko kiedy wywołują skutki uboczne – oddziałują na głębokie warstwy skóry, jednak nie drażnią jej ani nie zaburzają naturalnych procesów. Właśnie te naturalne substancje aktywne częściej są skuteczne w pielęgnacji, bo mają więcej witamin i wartościowych pierwiastków, które są niezbędne dla dobrej kondycji skóry, włosów i paznokci.

Wolniej, ale skuteczniej

Niektórych konsumentów do naturalnych kosmetyków zniechęca dłuższe oczekiwanie na efekty. Nie jest to regułą, bo wiele kosmetyków, jak na przykład szampony z eranatura.pl/naturalne-kosmetyki-do-wlosow/szampony-do-wlosow-naturalne-kosmetyki/, bardzo szybko poprawiają wygląd, jednak przy poważniejszych problemach trzeba się uzbroić w cierpliwość. Kosmetyki naszpikowane chemią wydają się skuteczniejsze, bo już po kilku aplikacjach mogą na przykład usunąć trądzik, choć w rzeczywistości tylko go maskują i przy dłuższym stosowaniu problemy skórne zaczną się nasilać. Przy naturalnych kosmetykach stan cery ciągle się poprawia.

Dodaj komentarz