Jak myć skórę w bezpieczny sposób?

0

Podstawą codziennej higieny jest dokładne oczyszczanie skóry. Najbardziej oczywistym wyborem jest w takim przypadku mydło, ale nie zawsze udaje się z jego pomocą usunąć cały brud. Silniejsze detergenty bywają natomiast szkodliwe dla skóry, czym więc najlepiej się myć?

Mydło czy żel?

Mydło wysusza skórę i mocno podnosi jej pH, chyba że użyjemy ekologicznego wyrobu z naturalnych składników, jak klasyczne mydło marsylskie na bazie oliwy z oliwek. Żele pod prysznic też powinny zawierać składniki nawilżające, dzięki czemu po wyjściu z kąpieli skóra nie jest zbyt szorstka i podrażniona. Dostępne są także praktyczne kosmetyki 2 w 1, które zarówno myją, jak i natłuszczają skórę, tak że dodatkowy balsam nie jest już konieczny.

W przypadku mycia twarzy sprawdzi się naturalne mydło, prócz tego specjalne pianki i delikatne peelingi. Po umyciu skórę twarzy zawsze powinno się dobrze nawilżyć, stosując na przykład kosmetyki z oferty https://eranatura.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy/serum-do-twarzy-naturalne-kosmetyki/. Polecanym rozwiązaniem jest także mycie twarzy naturalnymi olejami, nie jest to jednak dobra opcja przy stanach zapalnych oraz trądziku.

Czym usuwać mocne zabrudzenia?

Zwykłe kosmetyki nie wystarczą do usuwania silnych zabrudzeń ze skóry jak smar czy tłusty olej. Tu potrzebne są odpowiednio mocne detergenty, lecz problem w tym, że usuwają one nie tylko brud, ale i naturalną warstwę ochronną skóry. Przed usuwaniem uporczywego brudu warto wcześniej dobrze zmiękczyć skórę, stosując na przykład specjalne płyny i sole dostępne na https://eranatura.pl/produkty-do-kapieli-naturalne-kosmetyki/plyny-do-kapieli-naturalne-kosmetyki/, bo wtedy brud łatwiej zejdzie.

Nie należy też bardzo mocno szorować skóry pumeksem albo ostrymi szczotkami – lepszy efekt da dłuższe namaczanie w wodzie i użycie intensywniejszych kosmetyków, na przykład gruboziarnistego scrubu do ciała. Jeśli do mycia rąk używa się rozpuszczalnika, warto na koniec użyć tłustego kremu ze składnikami łagodzącymi jak aloes czy pantenol.

Dodaj komentarz