Czy naturalne kosmetyki są odpowiednie na sezon jesienno-zimowy?

0
kosmetyki do twarzy na zimę

O naturalnych kosmetykach wiadomo, że zawierają bezpieczniejsze, łagodniejsze dla skóry składniki. Czy jednak w trudnych warunkach atmosferycznych naturalne składniki są w stanie zapewnić wystarczająco dobrą ochronę? Jak wybierać kosmetyki na tę porę roku?

Czy naturalne składniki są skuteczne?

To, że jakiś składnik działa łagodnie, wcale nie oznacza, że ma niską skuteczność. Wręcz przeciwnie, ponieważ jest delikatny dla skóry, to nie powoduje reakcji alergicznej jak silniejsze, syntetyczne substancje, a jedynie oddziałuje na dany problem z cerą. Naturalne składniki, jakie występują w kosmetykach dostępnych na https://eranatura.pl/, znacznie rzadziej są alergenami i nadają się do długotrwałego stosowania.

Faktem jest, że w przypadku naturalnych kosmetyków trzeba czasem trochę dłużej poczekać na efekty, za to działanie takich preparatów nie jest wyłącznie maskujące, tylko uderza bezpośrednio w przyczynę określonego problemu skórnego.

Czy są to kosmetyki na zimę?

Sięgając po naturalny kosmetyk zawsze powinno się sprawdzić jego skład. Po pierwsze dlatego, by się przekonać, czy faktycznie jest naturalny, a po drugie, by mieć pewność, że nadaje się na jesień i zimę, gdy pogoda jest inna niż latem. W kosmetykach na zimę powinno być jak najmniej wody, zwłaszcza gdy to krem, a najlepszą opcją są preparaty stworzone specjalnie do ochrony przed wiatrem i mrozem. Zimowe kosmetyki mają nieco cięższą konsystencję, ale te z naturalnym składem nie będą zatykać porów.

Właściwe preparaty do pielęgnacji

Najważniejszy na zimę jest oczywiście dobry, ochronny krem do twarzy, ale nie na nim pielęgnacja cery się nie kończy. Przed wyjściem na dwór powinno się jeszcze użyć pomadki z eranatura.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy/pielegnacja-ust-naturalne-kosmetyki/, która chroni usta przed pękaniem. Zwracamy też uwagę na preparaty do mycia skóry – unikamy kosmetyków z dużą zawartością alkoholu oraz obniżających pH, a w przypadku mycia twarzy warto rozważyć oczyszczanie cery naturalnymi olejami.

Dodaj komentarz