Jak wyciszyć biuro? Wykładzina biurowa z wyciszeniem

0
wykładzina biurowa

Stukanie klawiatury lub obcasów, hałas drukarki, rozmowy i kasłanie. Wiele jest dźwięków, które możemy usłyszeć w biurze. Ich kumulacja wpływa na tworzenie się hałasu, który skutecznie utrudnia skupienie. Gorsza koncentracja przekłada się z kolei na obniżenie wydajności i jakości pracy. Jak możesz rozwiązać ten problem? Wybierz wyciszającą wykładzinę biurową. 

Wykładzina biurowa – jakie daje wyciszenie? 

Czy wiesz, że w przeciętnym biurze typu ‘open space’ panuje hałas o głośności 80 decybeli? W pomieszczeniu o takim natężeniu głośności pełne skupienie jest niemożliwe do osiągnięcia. Komfort pracy przypada na maksymalnie 50 decybeli. Oznacza to, że pomieszczenie powinno być wyciszone o przynajmniej 30. Czy jest to możliwe?

Pionierem wśród producentów wykładzin wyciszających jest marka Milliken. Opracowali oni produkt, który wycisza biuro aż o 31 decybeli. Wykładzina pochłania dźwięki typowe dla biura, dzięki czemu tworzy miejsce pracy sprzyjające skupieniu. Elastyczne podłoże wycisza pomieszczenie o 50 proc. bardziej, niż podłoże twarde, np. drewno lub kafelki. Przekłada się to na zniwelowanie źródła stresu, poprawia jakość pracy i komunikacji. 

Zalety wykładziny biurowej 

Właściwości akustyczne są bez wątpienia największą zaletą wykładziny. Jednak niejedyną. Wykładzina biurowa marki Milliken, to także ekologiczne rozwiązanie do Twojego biura. Materiał wykorzystany przy produkcji pochodzi w 70 proc. z recyklingu. Dzięki temu producent przyczynia się do zmniejszenia śladu węglowego oraz wykorzystania materiałów na bazie ropy. To ogromny ukłon w stronę środowiska, tym bardziej, że wykładzina znajduje się w prawie każdym biurze. 

Wykładzina biurowa wykonana z wysokiej jakości materiałów jest także wytrzymała i odporna na ścieranie. Te dwie cechy muszą iść w parze z podłożem biurowym. Jest to miejsce użyteczności publicznej, w którym dziennie przewija się cała masa osób. Przez to podłoże jest wystawione na uszkodzenia mechaniczne. Niskiej jakości materiały szybko ulegną zniszczeniu i jedyne co je uratuje, to całkowita wymiana. Natomiast wysokiej jakości wykładzina będzie służyć nam przez lata, nawet przy wysokiej eksploatacji. 

Świetnym rozwiązaniem jest wykładzina biurowa w płytkach. Dzięki tej formie montażu w prosty sposób można wymienić zniszczony segment. Wystarczy wyjąć i podmienić przetarty fragment, bez konieczności ściągania całego podłoża. To nie tylko praktyczne, ale także ekonomiczne rozwiązanie do Twojego biura. 

Dodaj komentarz