Krótka recenzja gry – Empyrion: Galactic Survival

0

Po kilku latach we wczesnym dostępie. Empyrion Galactic Survival

Empyrion to gra, która we wczesnym dostępie spędziła już ładnych kilka lat. Nie były to zmarnowane i przebalowane lata. Był to czas, kiedy z niedopracowanej rozgrywki i kilku nieudanych pomysłów Empyrion: Galactic Survival przekształcił się w jedną z najlepszy dotychczas produkcji z gatunku survival i sci-fi. I to jeszcze mimo faktu, że do dziś tkwi w fazie alpha. Już możemy mówić, że to jedna z najlepszych obecnie na rynku produkcji, która pozwala na zawojowanie świata w pojedynkę i przemierzanie bezkresów galaktyki.

Trudny start i osiągnięcie dominacji

To, co jest najlepsze w grze to możliwość zdominowania i zneutralizowania zagrożenia ze strony wrogiej frakcji, zaczynając rozgrywkę ledwo z podręcznym wielofunkcyjnym narzędziem, a kończąc ze statkiem matką i kilkoma mniejszymi kosmicznymi pojazdami.

Są także i obcy

Tu, w przeciwieństwie do kilku innych produkcji postawiono na żywe środowisko na planetach, gdzie predator jest zagrożeniem dla życia. Nie tylko fauna jest tu mordercza, choć zdarzają się gatunki, które nic sobie z nas nie robią. Znajdziemy tu także kosmiczne cywilizacje, które od wieków zamieszkują tę galaktykę, rozbudowując swoje floty, budując bazy i starając się utrzymać swoje włości w wyznaczonych przez lata granicach.

Najgroźniejszy z drapieżników

Po awaryjnym lądowaniu człowiek stara się przetrwać z nieznanym dla siebie otoczeniu, a z czasem sam staje się najgroźniejszym z predatorów. Wydobywa surowce, zagarnia ziemie, atakuje bazy. Zdobywa wreszcie przewagę arsenału i technologii. Przemierza galaktykę w poszukiwaniu rzadkich surowców i bierze wszystko, co ma w zasięgu wzroku. Nikt nie jest mu straszny, nikogo się nie boi i przed nikim nie chyli czoła.

Technologia

W Empyrion: Galactic Survival na własnej skórze widzimy, jak postęp pozwala nam na zdobycie dominacji nad innymi. Jak z praktycznie bezbronnej jednostki stajemy się najgroźniejszym z przeciwników.

Ty też możesz być ofiarą

Tak to wygląda, gdy gra się w pojedynkę. W multiplayerze często sami stajemy się ofiarami przeciwnej, wrogiej, ludzkiej frakcji, która nie raz zmusza do wycofania się z własnych baz, ewakuacji z kosmicznych pojazdów, statków, frachtowców.

Podsumowanie

Empyrion: Galactic Survival to gra, która zdecydowanie warto polecić każdemu, kto lubuje się w survivalu oraz tematyce kosmosu. Warta uwagi już dziś, mimo tego, że jest wciąż we wczesny dostępie. Obecna wersja to Alpha 12 już w fazie testów, stabilna Alpha 11.

Dodaj komentarz