Kto może pomóc w założeniu oddziału zagranicznej firmy w Polsce?

0

Polska to atrakcyjny kierunek dla przedsiębiorstw z różnych krajów, nie tylko tych sąsiednich. Gdy zależy im na rozszerzeniu swojej działalności, często decydują się na otwarcie swojej filii tutaj. Żeby jednak stało się to możliwe, konieczne jest spełnienie szeregu formalności.

Ich specyfika jest zależna od kilku ważnych kwestii. Warto nadmienić fakt, iż istnieje spora różnica między oddziałem a przedstawicielstwem zagranicznej firmy w Polsce. W pierwszym przypadku filia mieszcząca się w Polsce musi wykonywać tę samą działalność, co główna siedziba zagraniczna. Jeśli zaś chodzi o przedstawicielstwo, może ono zajmować się wyłącznie promocją i szeroko rozumianą reklamą firmy-matki. Nie ma tu więc mowy o realizowaniu typowych działań, związanych na przykład z produkcją konkretnych towarów.

Jak założyć oddział firmy zagranicznej w Polsce? Z tym pytaniem warto udać się do odpowiednich doradców, specjalistów, którzy będą w stanie nie tylko wyjaśnić wszystkie ważne kwestie, ale też pomóc w przeprowadzeniu całej procedury.

Pomoc fachowców podczas otwierania oddziału w Polsce

Omawiany proces realizowany jest etapami. Żeby jednak w ogóle stał się możliwy do urzeczywistnienia, firma musi dysponować w swoim akcie założycielskim zapisami pozwalającymi na uruchomienie siedzib w innych krajach. Następnie potrzebna jest specjalna uchwała, a dopiero później można złożyć właściwy wniosek.

To oczywiście nie wszystko. Podobnych formalności jest znacznie więcej. Ich dopełnienie wymaga wiedzy na temat obowiązujących przepisów, jak również wszelkich procedur i kryteriów. Właśnie dlatego tak ważna będzie współpraca z odpowiednim podmiotem doradczym, który prowadzi usługi z zakresu pomocy w zakładaniu zagranicznych oddziałów.

Dzięki niemu rejestracja firmy w Warszawie, lub w innym polskim mieście, okaże się znacznie łatwiejsza. Potrwa krócej, a po drodze nie pojawią się żadne niespodziewane kłopoty, które mogą wpłynąć na plany przedsiębiorstwa.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że usługi doradców skupiają się nie tylko na pomocy w przeprowadzaniu całej procedury rejestracyjnej. Dotyczą one także szeroko rozumianych konsultacji prawnych i księgowych. W ich trakcie przedstawiciele firmy zagranicznej mogą uzyskać wszystkie niezbędne informacje, ważne nie tylko z punktu widzenia samej rejestracji, ale też prowadzenia przedsiębiorstwa w Polsce. Zdecydowanie ułatwi to podejmowanie konkretnych decyzji, jak również planowanie kolejnych kroków.

Dodaj komentarz