Kursy tai chi online – czy warto?

0
kursy tai chi online

W ostatnim czasie wiele osób zaczęło mocno doceniać zdrowy tryb życia. W związku z tym zapisujemy się na siłownię, zaczynamy biegać, częściej jeździć na rowerze i staramy się zdrowiej odżywiać. 

Zdrowy tryb życia to jednak nie tylko intensywne ćwiczenia i dieta, których zadaniem jest niwelacja zbędnych kilogramów. To także zadbanie o relaks, wyciszenie i skupienie się na tych częściach ciała, które dotykają przewlekłe bóle (np. kręgosłupie) oraz ogólnej poprawie koordynacji ruchowej i koncentracji. Z uwagi na te potrzeby część osób poszukuje nieco innych sportów, do których zaliczyć możemy jogę, czy chińskie sztuki walki. A jeżeli już o tym mowa to w ostatnim czasie popularne stało się znane od ponad kilkuset lat tai chi.

Chińskie tai chi – czym tak właściwie jest?

Tai chi to chińska sztuka walki, która powstała kilkaset lat temu. Dawniej była praktykowana jako system samoobrony, jednak z czasem jej przeznaczenie uległo zmianie i dziś ta chi jest formą gimnastyki zdrowotnej. Wbrew pozorom taiji (bo tak też określa się ten sport) jest dość popularnym sportem, który uprawia miliony ludzi.

Chińskie tai chi opiera się na energii płynącej z naszego wnętrza. Nie chodzi tu jednak o zadanie jak najsilniejszego ciosu, a raczej o świadomość, że brutalny atak (nawet w samoobronie) przyczyni się do krzywdy dla obu stron. Lepszym wyjściem jest zatem łagodność i śledzenie fizycznych ruchów do momentu spadku zewnętrznej siły.

Nauka chińskiej sztuki walki – kursy tai chi online

Współczesne tai chi polega na powolnych i spokojnych ruchach, które mają w sobie pewną majestatyczność. Z tego też powodu dość często określa się je jako medytacja w ruchu, która ma przede wszystkim prozdrowotne właściwości.

Nauka tai chi nie jest aż tak trudna. Trzeba jednak poświęcić trochę czasu na doprecyzowanie ruchów oraz ich naukę. Kursy tai chi online są zatem doskonałym sposobem na uzyskanie cennej wiedzy, która pomoże nam zatroszczyć się o nasze zdrowie.

Regularna praktyka tai chi – co możesz zyskać?

Wbrew pozorom regularna praktyka tai chi może przynieść dla naszego zdrowia bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim ta majestatyczna sztuka walki pozwala ukoić ból kręgosłupa oraz pleców. Powolne i spokojne ruchy poprawiają elastyczność ścięgien, dzięki czemu odzyskujemy naturalną i właściwą postawę oraz koordynację ruchową.

Tai chi zwiększa także ogólną świadomość ciała, poprawia samopoczucie, pozwala zrelaksować się umysłowi, pozbyć się natarczywych myśli, a przy tym poprawia ogólną koncentrację. Z tego ostatniego powodu tai chi coraz częściej praktykowane jest przez uczniów, którzy dzięki takiej gimnastyce potrafią lepiej skupić się na nauce, dzięki czemu podnoszą swoje osiągnięcia. Tai chi może być jednak praktykowane przez wszystkich – nawet przez seniorów.

Dodaj komentarz