Kto produkuje automaty biletowe? Lista firm

0

Automaty biletowe stają się powoli niezbędne w każdym mieście. Dzięki nim w prosty i szybki sposób można nabyć bilet na autobus, tramwaj, metro, czy pociąg. A kto zajmuje się produkcją biletomatów? Jakie firmy mają je w swoich ofertach?

Automaty biletowe – Mera Systemy

Gdy szuka się rozwiązań z zakresu transportu publicznego, to warto zwrócić uwagę na automaty biletowe producenta Mera Systemy. W swojej ofercie ma stacjonarne i mobilne automaty biletowe. Dzięki temu nie tylko w miejscach publicznych, ale też w pojazdach, można bez trudu kupić bilet. Ponadto Mera Systemy oferuje inteligentne systemy i narzędzia, które służą do monitorowania i zarządzania siecią sprzedaży.

Biletomaty od Automatikon

Automatikon zajmuje się produkcją parkomatów, biletomatów, systemów parkingowych i do zarządzania parkingami. Ma wieloletnie doświadczenie. Biletomaty i parkomaty sprzedają bilety, przyjmując opłaty gotówkowe, ale i karty płatnicze, czy karty miejskie. Biletomaty mobilne ułatwiają w komunikacji miejskiej zakup biletów jednoprzejazdowych, czasowych oraz okresowych. W ofercie mają również biletomaty solarne wykorzystujące energię odnawialną do zasilania. Na uwagę w ofercie Automatikon zasługuje wielofunkcyjny biletomat stacjonarny.

KZŁ Bydgoszcz – systemy biletowe Locomat

KZŁ to polski producent i dostawca rozwiązań dedykowanych do obsługi komunikacji kolejowej i pozakolejowej oraz do poboru opłat. Automaty biletowe Locomat to urządzenia usprawniające sprzedaż i dystrybucję biletów, głównie w pociągach i na dworcach kolejowych. Biletomaty KZŁ oraz inne ich systemy komunikacji pasażerskiej znajdują się na większości polskich dworców. To najstarsza tego typu firma w Polsce.

Automaty biletowe Unicard

Automaty biletowe produkuje również Unicard. Ich wyroby charakteryzują się nowoczesną formą. Co więcej, mają obudowę odporną na akty wandalizmu. Dotykowe ekrany są w stanie służyć prezentowaniu wielu dodatkowych informacji i funkcji. Unicard oferuje automaty biletowe AK i KT oraz automaty mobilne.

Biletomaty od Proeletronic

Firma Proelctronic zajmuje się produkcją, handlem i usługami związanymi z elektroniką oraz informatyką już od 2006 roku. W swojej ofercie ma wiele różnego typu produktów i usług, ale na uwagę zasługują właśnie biletomaty. Dzięki nim możliwa jest samoobsługowa forma sprzedaży biletów. Proeletronic w ofercie ma biletomaty, biletomaty zewnętrzne, kasy parkingowe, opłatomaty i opłatomaty przyścienne. Ich produkty znajdują się w wielu instytucjach administracji publicznej, w bankach, w sądownictwie.

To tylko 5 najpopularniejszych firm, które produkują i sprzedają automaty biletowe. Widać, że zapotrzebowanie na tego typu sprzęty jest duże. Zakup biletów w komunikacji miejskiej i w przestrzeni publicznej jest sporym ułatwieniem. Dzięki temu o każdej porze dnia i nocy można zakupić bilet i nie martwić się tym, czy kierowca będzie go posiadał. Biletomaty sprawdzają się na dworcach autobusowych i kolejowych, ale to również doskonałe rozwiązanie w małych miejscowościach, w których nie ma zbyt wielu sklepów, które oferowałyby bilety na sprzedaż.

Dodaj komentarz