Polecane filmy podróżnicze – lista

0

Oglądanie filmów to jeden z naszych ulubionych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Nic w tym dziwnego – dostarczają nam wiele rozrywki, radości, ale i pozwalają na poznawanie świata bez ruszania się z kanapy. Wielu z nas z chęcią ogląda filmy podróżnicze. Są nie tylko bardzo pełne wiedzy oraz rozrywki, ale i inspiracji. Na jakie tytuły warto zwrócić uwagę? Czy filmy podróżnicze są także dla dzieci?

Filmy podróżnicze – jaki to gatunek?

Kinematografia, dzieląc produkcje filmowe na kategorie, nie wyróżnia filmów podróżniczych. Wśród nich znaleźć można zarówno: dramaty, komedie, thrillery, jak i filmy akcji oraz kino familijne, przez co stanowią doskonałą rozrywkę dla kinomaniaków w każdym wieku i o wszechstronnych gustach. Różnego rodzaju filmy podróżnicze oglądaj online, np. na player.pl, gdzie dostępne są na życzenie widza, o każdej porze dnia. Ich dodatkowym atutem jest możliwość zastopowania odtwarzanego materiału i powrotu do niego w dowolnie wybranym czasie. Warto także zaznaczyć, że tego typu produkcje emitowane są także w telewizji w określonych w ramówce godzinach.

Jakie filmy podróżnicze trzeba znać?

Filmy z motywem podróży to bardzo często dramaty. Wśród nich godne uwagi są tytuły takie jak „Droga życia”, którego akcja toczy się na Drodze św. Jakuba, „Wszystko za życie” uważany za kultowy w kategorii filmów przyrodniczych oraz „Strange Weather”.

Fani filmów biograficznych oraz dokumentalnych powinni obejrzeć między innymi: „7 lat w Tybecie”, w którym opisane zostały losy austriackiego himalaisty Heinricha Harrera (w czasie jego wyprawy na Nanga Parbat wybucha II wojna światowa, na której skutek trafia do obozu dla jeńców wojennych), przygodowy dramat „Everest” idealny dla wszystkich fanów gór, którzy chcą poznać tajniki jednej z komercyjnych wypraw na Mount Everest zorganizowanej przez himalaistę Rabo Halla, a także „Expedition Happiness” i „Trabantem do utraty tchu”.

Miłośnicy komedii romantycznych powinni koniecznie zobaczyć „O północy w Paryżu”, z kolei smaczek dla fanów komedii to „4L”, „17”, „Ella i John”.

Godne uwagi produkcje to także: komediodramat fantasy „Sekretne życie Waltera Mitty”, połączenia dramatu i komedii „Choć goni nas czas”, „Jak dogonić szczęście” i „Barany. Islandzka opowieść”, komedia kryminalna „Najpierw strzelaj, później zwiedzaj”. Fanom połączenia romansu i thrillera z podróżą w tle do gustu przypadnie „Nocny pociąg do Lizbony”, a także „Turysta”, w którym znaleźć można także brawurową akcję.

W kategorii melodramatów podróżniczych wyróżnia się „Brooklyn”.

Ciekawą odmianą filmów podróżniczych są tzw. filmy drogi, czyli te, w których najważniejsza jest droga do celu, a nie samo miejsce docelowe. Wśród nich warto zwrócić uwagę na tytuły:

 • „Thelma & Louise”,
 • „Znikający punkt”,
 • „Swobodny jeździec”,
 • „U progu sławy”,
 • „Prosta historia”,
 • „Dzika droga”.

Filmy podróżnicze dla całej rodziny

Warto zaznaczyć, ze filmy podróżnicze dostępne w sieci to nie tylko te przeznaczone dla dorosłych. Produkcje z tym motywem to także przyjemne oraz lekkie w odbiorze filmy familijne, które można oglądać z całą rodziną. Dobrym pomysłem na seans są: „Dora i Miasto Złota”, w której obserwujemy przygody nastolatki wyruszającej do dżungli w celu uratowania swoich rodziców, naukowców, i odkrycia starożytnego ukrytego skarbu, „Ratujemy Florę” o nastoletniej córce dyrektora cyrku, która postanawia uratować cyrkowego słonia, a także „Księga Dżungli”, „Heidi” oraz „W 80 dni dookoła świata”.

Wśród kreskówek warto zwrócić uwagę na tytuły:

 • „O Yeti!”,
 • „Naprzód”,
 • „Robinson Crusoe”,
 • kultowy już „Król Lew” – wszystkie 3 części,
 • „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie”,
 • „Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta” nazywany Indianą Johnes dla najmłodszych oraz druga część filmu pod tytułem „Tedi i mapa skarbów”.

Dodaj komentarz