Wisła – perła Beskidu Śląskiego – idealne miejsce na urlop

0

Wisła zwana jest perłą Beskidu Śląskiego. Jest to miejscowość turystyczna położona w województwie śląskim, u stóp Baraniej Góry, gdzie najdłuższa rzeka w Polsce bierze swój początek. Od czasów wielkich sukcesów Adama Małysza chyba każdy  w naszym kraju wie gdzie znaleźć Wisłę na mapie.

Wisła – licznie odwiedzana przez turystów

Wisła jest miejscowością turystyczną. Możemy tu znaleźć wiele atrakcji takich, jak szlaki dla pieszych i rowerzystów czy wyciągi narciarskie. Z powodu stale zwiększającej się liczby tych wszystkich, którzy chcą odwiedzić to miejsce, zwiększa się też liczba hoteli. Hotel w Wiśle dobrze rezerwować z wyprzedzeniem, szczególnie w sezonie letnim czy zimowym. Jednak musimy liczyć się z tym, że tutaj sezon (tak naprawdę) trwa cały rok. Poszukując miejsca na nocleg tuż przed początkiem planowanego urlopu, możemy spotkać się z sytuacją, kiedy zajęty będzie każdy hotel. Wisła jest bowiem bardzo atrakcyjnym miejscem.

Atrakcje turystyczne Wisły

Turyści w Wiśle mają do dyspozycji wiele form spędzania czasu wolnego. Na pierwszy miejscu są oczywiście górskie szlaki. Warto w czasie wędrówki zobaczyć wodospady Białej Wisełki, które znajdują się w przepięknej dolinie. Innym fantastycznym miejscem jest Jezioro Czerniańskie oraz wodospad. W czasie takich wypraw można cieszyć się górskim klimatem i niezwykle czystym powietrzem. Do atrakcji wypoczynkowych należą też miedzy innymi korty tenisowe, stawy kajakowe czy wspaniały basen kąpielowy. Po całym dniu pełnym wrażeń pośród górskiej przyrody, czeka na turystów deptak i rynek w centrum Wisły.

Wisła jest też doskonały miejscem dla wszystkich miłośników sportów narciarskich. Zarówno amatorzy w tej dziedzinie, jak i profesjonaliści znajdą dla siebie odpowiednie atrakcje. Dla potrzeb turystów w Wiśle znajdziemy kilka wyciągów narciarskich. Bardziej zaawansowani mogą skorzystać z dostępnej skoczni narciarskiej. Wśród atrakcji, miłośnicy nart znajda też specjalnie dla nich przygotowane trasy biegowe. Z kolei ci z pośród turystów, którzy poszukują atrakcji zimowych niezwiązanych z nartami, mogą odnaleźć mnóstwo świetnej zabawy na kuligu w zaprzęgach konnych.

Zaplanuj swój urlop z odpowiednim wyprzedzeniem

Polskie góry przyciągają co raz więcej turytów o każdej porze roku. Dlatego też Wisła, jako przepiękna miejscowość wypoczynkowa, zachwyca swoim urokiem zarówno zimą jak i latem. Jest ona ulubionym miejscem wypoczynkowym zarówno mieszkańców Śląska, jak i turystów z innych części Polski i świata. Warto więc rezerwując hotel Wisła planować to z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu nic nie zakłóci naszego zasłużonego czasu odpoczynku podczas urlopu.

Dodaj komentarz