Co zabrać na majówkę?

0
Co zabrać na majówkę?

Majowy weekend to dla wielu z nas czas odpoczynku. Niektórzy spędzają wolne dni w domu, z rodziną, inni natomiast wyjeżdżają, by choć na chwilę uciec od zgiełku codzienności. Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz w góry czy też planujesz zwiedzać zabytki potrzebny będzie ci odpowiedni bagaż. Poniżej znajdziesz listę najbardziej potrzebnych rzeczy.

Co zabrać na majówkę – odzież

Zarówno do pieszych wędrówek po górach, jak i do całodniowego spacerowania po mieście potrzebne będzie odpowiednie obuwie. Jeśli masz w domu parę wygodnych butów bez wahania spakuj je do walizki. Pamiętaj, że dużo lepiej sprawdzają się starsze, ale sprawdzone buty niż całkiem nowe, nierozchodzone. Pod butami oczywiście muszą znaleźć się skarpety. Zadbaj o dobrą jakość skarpet i pamiętaj, że nie mogą być zbyt grube – może dojść do odparzeń, a wtedy zwiedzanie może być bardzo utrudnione. Kolejną częścią garderoby jaką warto spakować jest koszulka termoaktywna – dobrze odprowadza pot, szybko schnie, a przy tym zajmuje mało miejsca. Warto również mieć bluzę na długi rękaw na wypadek pogorszenia warunków pogodowych, a także kurtkę przeciwdeszczową. Zwłaszcza w górach pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie. W przypadku spodni także zaopatrz się w parę z długimi nogawkami, jak i w spodenki. W maju możesz już spotkać się także z dużym słońcem, dlatego zadbaj o nakrycie głowy. Konieczną częścią garderoby są klapki! Pozwolą ci one bezpiecznie skorzystać z prysznica w każdym miejscu – nie zapomnij ich spakować. Oczywiście równie ważna jest bielizna na zmianę, ale tego chyba nikomu przypominać nie trzeba.

Co zabrać na majówkę – artykuły higieniczne

Gdziekolwiek zdecydujesz się spędzić majowy weekend koniecznie zabierz ze sobą szczoteczkę do zębów i pastę. Pamiętaj, że urlopu od higieny nie ma nigdy! Również mydło i żel do mycia będą niezbędne, by zadbać o siebie po całodniowej wyprawie. Podczas wycieczki dobrym rozwiązaniem są nawilżane chusteczki – nie zajmują dużo miejsca, a zawsze warto mieć je pod ręką. Jeżeli planujecie jeść gdzieś w lesie czy podczas odpoczynku w górach zabierzcie ze sobą żel antybakteryjny. Pozwoli wam szybko zdezynfekować ręce i bezpiecznie posilić się przed dalszą drogą. Kolejną ważną rzeczą jest papier toaletowy – nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie będzie potrzebny, więc warto mieć go w torbie. Nie zapominaj o apteczce! Niezależnie od tego, gdzie zamierzasz ruszyć zawsze miej ją pod ręką. W apteczce powinny znaleźć się: bandaż, preparat odkażający, plastry na skaleczenia, jałowa gaza, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, a także leki przeciwbiegunkowe.

Co zabrać na majówkę – sprzęt elektroniczny

Każdą podróż warto uwiecznić na fotografii, dlatego koniecznie zabierz ze sobą aparat fotograficzny. Jeżeli posiadasz telefon z dobrym aparatem, to powinien ci on wystarczyć. Pamiętaj jednak o powerbanku, żeby w razie potrzeby móc podładować telefon. Zwłaszcza w miejscach „oddalonych od cywilizacji” powerbank może okazać się niezastąpiony. Telefon jest potrzebny także do wezwania pomocy w trudnych sytuacjach, dlatego zadbaj o to, żeby był naładowany. Kolejną rzeczą, która może bardzo przydać się podczas wędrówek, zwłaszcza wieczorem i nocą jest latarka. Nie zajmie dużo miejsca, a na pewno ułatwi ci poruszanie się po zmroku.

Myślę, że teraz łatwiej będzie ci zdecydować, co zabrać na majówkę. Najważniejsze, by były to przydatne rzeczy, a nie zbędne gadżety, których nie wykorzystasz.

Dodaj komentarz