Stelaże metalowe na wymiar jako najważniejsze elementy konstrukcyjne mebli modułowych

0
Indonezja - kraina tysięcy wysp

Aranżując pomieszczenia przeznaczone do pracy staramy się zadbać o to, aby przestrzeń była z jednej strony estetyczna, z drugiej zaś funkcjonalna. W tym celu szukamy rozwiązań charakteryzujących się ergonomicznością, wysoką funkcjonalnością i ładnym wyglądem. Jednym z takich elementów wystroju wnętrz są meble modułowe, których konstrukcja opiera się na metalowych stelażach. Doskonale sprawdzą się one zwłaszcza w biurach, restauracjach i salach konferencyjnych, ponieważ można je bez trudu ustawiać w różnych konfiguracjach i zależnie od potrzeb modyfikować.

Stelaże metalowe na wymiar – wysoka funkcjonalność i wytrzymałość to ich cechy nadrzędne

Stelaże metalowe to elementy konstrukcji mebli modułowych. Służą jako wsparcie dla ich głównych części, w związku z czym można je nazwać swoistym szkieletem. Są znakomitym rozwiązaniem dla osób, którym nie odpowiada klasyczna, tradycyjna podstawa jakiegoś mebla, np. nogi stołu albo boku biurka. Ich kluczowe zalety to:

  • możliwość swobodnego montażu oraz demontażu (łatwe składanie i rozkładanie mebli to ogromny atut np. przy regularnych przeprowadzkach)
  • niewielki koszt zakupu i dalszej eksploatacji (np. w przypadku zużycia czy uszkodzenia blatu biurka nie trzeba kupować nowego mebla, ale wystarczy wymienić sam blat, czyli powierzchnie roboczą)
  • duża solidność i stabilność (zwiększa się żywotność mebla)
  • lekka konstrukcja (meble wsparte na stelażach metalowych zajmują znacznie mniej miejsca niż klasyczne, co pozwala uzyskać więcej przestrzeni)
  • możliwość regulacji wysokości mebla czy zmiany kąta jego nachylenia (np. blatu); ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku mebli dla dzieci lub do biura
  • estetyczne wykonanie (stelaże metalowe na wymiar są zazwyczaj malowane metodą proszkową, dzięki czemu mogą występować w różnych kolorach i są odporne na korozję)

Gdzie meble modułowe znajdują zastosowanie?

Meble na stelażach idealnie sprawdzą się przede wszystkim w biurach, warsztatach, lokalach gastronomicznych oraz w innych pomieszczeniach roboczych. Idealnie wypełnią także przestrzeń domu czy mieszkania, gdzie przeważa nowoczesny styl minimalistyczny. Stelaż do lustra, łóżka czy stołu wykonany z metalu na wymiar idealnie wpasuje się w klimat takiego lokum.

Biurka tego typu są wygodne, a ich specyficzna konstrukcja nadaje pomieszczeniu wrażenie lekkości. Poza tym można je wzbogacić o dodatkowe akcesoria do mocowania różnych elementów (m.in. kabli), co znacznie ułatwia utrzymanie porządku. Za pomocą mebli wyposażonych w stelaże metalowe na wymiar można bez problemu zagospodarować tzw. biuro open space – w tym wypadku stanowiska pracy mogą być łączone w systemy workbench, komponując się w jedną, spójną estetycznie całość. Meble tego typu są również świetną ofertą dla firm z branży eventowej. Lekkie, a jednocześnie wytrzymałe i banalnie proste w montażu stoły wystawiennicze oparte na stelażu to idealne rozwiązanie na różnego rodzaju konferencje czy targi.

Dodaj komentarz