Ze smartfonem na wakacje

0
Ze smartfonem na wakacje

Dzięki rozwojowi technologii zaplanowanie i przygotowanie się do wakacji czy urlopu nie jest już tak dużym wyzwaniem jak kiedyś. Internet, przez który możemy zamówić bilety czy hotel, w którym będziemy spędzać noce, czy też telefon, którym za to wszystko możemy zapłacić. To właśnie smartfon może całkiem mocno ułatwić planowanie, jak również przebieg wakacji.

Aplikacje

Jeszcze przed wyjazdem, za pomocą smartfona oprócz opłat możemy skorzystać z wielu dostępnych aplikacji, które pomogą nam w uzupełnieniu bagażu, czy podsunął najlepsze pomysły jak w mieście, do którego się wybieramy najlepiej spędzić czas. W trakcie podróży, w wielu przypadkach niezbędny będzie inteligentny tłumacz, który usprawni konwersacje z osobami mówiącymi, w innym języku. Oczywiście nie można zapomnieć o aplikacjach, na których możemy zarezerwować hotel czy lot, co jest niesamowicie przydatne.

Mapa

Nie ważne czy lecimy na wakacje samolotem, czy może wybraliśmy podróż samochodem prędzej czy później mapa będzie niezbędna. Po co, więc korzystać z dużej, niewygodnej i ciężkiej do odczytania mapy na papierze skoro możemy skorzystać z mapy wgranej do telefonu? Najnowsze aktualizacje tras, pomijanie korków i robót drogowych, wybór najkrótszej, czy najszybszej trasy, a także szacowany czas podróży i dojazd to wszystko znajdziemy w naszym smartfonie. Dzięki mapie zainstalowanej w urządzeniu jesteśmy w stanie w szybki i łatwy sposób dojechać do celu.

Aparat

Najnowsze smartfony potrafią zrobić zdjęcia zbliżone do profesjonalnych aparatów, jakich używają zawodowcy. Dlaczego, więc mamy brać ciężki sprzęt, który zajmuje sporo miejsca w bagażu skoro wystarczy Huawei P20 Pro czy inny model z mocnym aparatem, którym uwiecznimy najciekawsze momenty z podróży? Szczególnie, że aparaty w smartfonach posiadają doskonałe tryby jak zdjęcia panoramiczne lub rozmycie tła dodając niesamowite efekty do świetnych zdjęć z wakacji, do których będzie się chciało wracać, aby troszkę powspominać.

Portale społecznościowe

Facebook czy instagram to portale, na których spędzamy wiele czasu. Prawdopodobnie również na wakacjach będziemy je często odwiedzać. Mając do dyspozycji aparat w telefonie, a także dostęp do Internetu pewnie będziemy chcieli wrzucić mnóstwo zdjęć z naszego pobytu jeszcze w trakcie. Dzięki temu damy znać naszym znajomym jak świetnie bawimy się na wakacjach, a oni będą mogli tylko pozazdrościć.

Bezpieczeństwo smartfona na wakacjach

Na smartfon trzeba uważać zawsze szczególnie, jeśli kosztował kilka tysięcy złotych nasza uwaga skupia się tylko na tym, aby go nie uszkodzić. Niestety podczas wakacji ryzyko uszkodzenia wzrasta. Podczas pobytu na plaży do struktury urządzenia może przecisnąć się piasek, który uszkodzi jego podzespoły, z kolei przebywając blisko wody możemy urządzenie zalać. Zwiedzanie miasta, zmienianie miejsc na plaży to także prawdopodobieństwo zgubienia telefonu warto, więc zainwestować w coś, co sprawi, że telefon będziemy mieć zawsze przy sobie jak smycz, kabura lub etui z zawieszką.

Jak widać telefon może mocno pomóc w planowaniu podróży, a także w jej trakcie jednak należy pamiętać o zabezpzeczeniach, abyśmy mogli cieszyć się naszym smartfonem także podczas następnych wakacji.

Dodaj komentarz