Auschwitz – Birkenau Tour, czyli historia nie jedno ma imię…

0
Auschwitz – Birkenau Tour, czyli historia nie jedno ma imię...

Południowa część Polski to region wyjątkowy i niezwykły, zarówno pod względem geograficznym, jak i historycznym. Planując wycieczkę turystyczną warto uwzględnić w planach Auschwitz, Birkenau i Kraków. Pierwsze dwa z wymienionych miejsc to przede wszystkim historia II wojny światowej, obozy koncentracyjne i miejsca zagłady. Kraków, nota bene, dawna stolica Polski, to żywa historia, dopełniona wyjątkową kulturą.

Auschwitz – męczeńska śmierć w obozie

Auschwitz to miejsce, w którym życie cofa się o kilkadziesiąt lat, do czasów II wojny światowej. W 1939 roku, po przegranej wojnie obronnej Polski, zachodnia część kraju wraz z Oświęcimiem została włączona do Trzeciej Rzeszy. Wtedy też nastąpiła zmiana nazwy miasta, w którego obrębie utworzono obóz.

Warto pamiętać, że w latach 1940-42 był to przede wszystkim obóz koncentracyjny i miejsce zagłady, natomiast w latach 1942-44 Auschwitz stanowiło największy obóz natychmiastowej zagłady Żydów, przywożonych z całej Europy. Według źródeł historycznych w ciągu czterech lat w Auschwitz zamordowano ponad 1,1 miliona ludzi – mężczyzn, kobiet i dzieci, różnych narodowości i w różnym wieku. Niemalże 90% zamordowanych to ludność żydowska. Podobny charakter ma nieodległe Birkenau, w którym szczególną funkcję spełnia możliwość zwiedzania prymitywnych, drewnianych baraków, przeznaczonych pierwotnie dla więźniów.

Obozy zagłady to miejsca wyjątkowe i jednocześnie bardzo tragiczne – przypominają losy niewinnych ludzi, którzy zostali potraktowani niczym doświadczalne manekiny, pozbawione umiejętności odczuwania i emocjonalnego reagowania. Jest to jednocześnie dowód na to, jak okrutni potrafią być ludzie.

Auschwitz tours to bezpośredni kontakt z brutalną przeszłością okresu wojennego, przemocą, nadzieją i męczeńską śmiercią.

Auschwitz – Birkenau Tour to idealne rozwiązanie turystyczne dla każdego, kto zamierza przeżyć i zrozumieć czasy II wojny światowej. Z całą pewnością jest to przedsięwzięcie turystyczne z cyklu tych trudniejszych i bardziej bolesnych, należy jednak pamiętać, że historia to nie tylko przysłowiowa droga usłana różami.

Wycieczka Auschwitz – Birkenau Tour, czyli żywa historia

Doskonałą propozycją turystyczną jest wycieczka Auschwitz – Kraków, nie bez powodu określana mianem skondensowanej dawki historii. Kraków to miasto to kojarzone jest przede wszystkim Wawel oraz sąsiadujący z nim pomnik legendarnego smoka wawelskiego. Zwiedzanie Krakowa warto jednak rozpocząć od Płaszowa, gdzie znajduje się obóz koncentracyjny. Kamieniołomy, pomnik, klimat i ciężar miejsca zagłady potrafi przytłoczyć najtwardszego turystę. Niezwykle pouczająca lekcja historii i człowieczeństwa. Kolejną atrakcją Krakowa jest Wawel – dawna siedziba polskich królów. Średniowieczne mury zamkowe, XII-wieczny kościół gotycki, bazylika katedralna, dzwon Zygmunta, miejsca pochówku sławnych Polaków i monarchów, katedralne Muzeum Jana Pawła II – to atrakcje, które zapierają dech w piersiach, obrazując polską historię i kulturę.

Historia nie jedno ma imię

Auschwitz Tours to wycieczka o charakterze historycznym, pozwalająca zagłębić się w ludzkiej duszy, umyśle i postępowaniu, które niekiedy dalekie jest od podstawowych zasad etyki. Wycieczka pełna bolesnych przeżyć i ludzkich tragedii, wpisanych w mury muzeum.

Podobny charakter ma wycieczka Auschwitz – Birkenau Tour

Turyści, którzy chcą zaczerpnąć także nieco łagodniejszej historii, dopełnionej wyjątkową, wciąż żywą tradycją i kulturą, mogą zdecydować się na wyjazd turystyczny Auschwitz – Kraków, natomiast dla miłośników optymalnej dawki turystycznych atrakcji adresowana jest wycieczka Auschwitz–Birkenau Tour – http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html.

Dodaj komentarz