Santorini

Greckie wakacje

Wyspa Santorini jest uważana za jedna z najpiękniejszych na świecie. Wpływają na to niezwykłe krajobrazy. Białe domy z niebieskimi dachami umiejscowione na skałach przyciągają wzrok. Turkus morza kontrastujący z czerwonym i czarnym piaskiem plaż… To wszystko sprawia, że turyści czują się jak w bajce. Co więcej, wyspa leży na wulkanie! Mimo że od 1956 roku nie dał o sobie znać, to jednak nie oznacza, że zasnął na dobre. Ludzie sprawiają wrażenie, jakby nie przejmowali się zbytnio tym faktem. Piękne krajobrazy i kultura sprawiają, że wakacje na Santorini są sielanką, przeplataną luzem. Wyspa jest połączeniem spokojnej natury z naturą potężną i nieprzewidywalną. Być może właśnie te skrajności przyciągają turystów na Santorini.

Życie greckich przodków okraszone nowoczesnością

Nie tylko natura jest tutaj przewrotna. Równie dobrze zauważalne są różnice w kulturze i życiu codziennym. Można stwierdzić, że nowe przeplata się ze starym na każdym kroku. Można to zauważyć udając się do miasta Fira. Turyści kupują pamiątki, przesiadują w kawiarniach. Wszelkie komercyjne działania mają się tu bardzo dobrze, w końcu z turystów żyje wiele takich miejsc. Jednak spychają one nieco w cień najcenniejsze historyczne skarby. A będąc na Santorini, czy w każdym innym miejscu, warto poznać jego historię. Aby poznać ciekawostki dotyczące początków wyspy udaj się do Muzeum Archeologicznego. Wiele ciekawych rzeczy dowiesz się też w Muzeum Prehistorycznej Thery. Znajdują się tam pozostałości po osadach Thera i Akrotiri. Odwiedzając to miejsce możesz sięgnąć wyobraźnią do życia greckich przodków.

Santorini

Santorini ma wiele do zaoferowania, dlatego nie powinieneś zwlekać z decyzją o wakacjach na wyspie. Jeśli nie masz oszczędności, możesz wziąć kredyt na ten cel. Dzięki temu przeżyjesz wakacje swoich marzeń. Spędzisz wspaniałe chwile, a wspomnieniami będziecie wraz z rodziną wracać do tego miejsca nie raz. Santorini zadziwia niespotykanymi kolorami plaż. Biel, czerń czy czerwień piasku nadają niesamowity klimat otoczeniu. Jedna z najpiękniejszych plaż jest Czerwona Plaża. Swoja barwę zawdzięcza lawie wulkanicznej, która zabarwiła piasek i otaczające ją skały na rdzawo. Możesz na nią dotrzeć statkiem z portu Akrotiri – jest to najłatwiejszy sposób. Przy okazji będziesz miał możliwość obejrzenia Białej Plaży po drodze. Najwięcej plaż na wyspie ma jednak kolor czarny. Najpopularniejsze w sezonie są Perissa i Kamari, które zachęcają do uprawiania sportów wodnych. Dużym powodzeniem cieszy się nurkowanie. Podwodny świat jest bowiem pełen niesamowitej fauny i flory.

Dodaj komentarz