Który region we Włoszech wybrać na czarter jachtu?

0
Który region we Włoszech wybrać na czarter jachtu?

Planowanie swojego wypoczynku na pokładzie jachtu warto zacząć jak najwcześniej! Im szybciej zarezerwujemy swój jacht, tym mniej za niego zapłacimy i zyskamy dobrze wyposażoną łódź w znakomitym standardzie. Wielkimi krokami zbliża się sezon first minute – to znakomita okazja, aby zarezerwować ofertę swoich marzeń!

Czarter jachtów Włochy to jeden z najlepszych sposobów na udane wakacje! Słoneczna Italia stanowi idealną żeglarską destynację, która za każdym razem zaskakuje żeglarzy swoimi widokami, doskonałą pogodą i kuchnią, której będąc na miejscu, po prostu nie sposób sobie odmówić! Oryginalna włoska pizza, spaghetti, gnocchi – na samą myśl o tych potrawach aż ślinka cieknie! To jednak nie wszystko – za sprawą licznych wysp i wysepek, zatoczek oraz znakomicie położonych portów, Włochy wyjątkowo sprzyjają żeglowaniu. Nie sposób wymarzyć sobie lepszego kierunku na wakacyjny urlop. Jeśli nie mieliście okazji jeszcze tam popłynąć, najwyższa pora, aby to nadrobić!

Który region wybrać na czarter jachtu?

Sezon czarterowy we Włoszech trwa pomiędzy majem a październikiem – te miesiące szczególnie sprzyjają żegludze i odkrywaniu kolejnych, urokliwych zakątków. Malownicze krajobrazy, klimatyczne nadmorskie miasteczka, liczne zatoki oraz porty jachtowe – to tylko niektóre z powodów, dla których warto popłynąć w stronę Włoskiej Riwiery. Obierając właśnie ten kierunek, możecie liczyć na dobre warunki żeglarskie oraz niezapomniane przeżycia związane z przepięknymi widokami. Popularnym kierunkiem wśród żeglarzy jest także Sycylia – największa wyspa Morza Śródziemnego, Korsyka z pyszną lokalną kuchnią i atrakcyjnymi plażami oraz Sardynia, która zachwyca turystów lazurową wodą oraz tajemniczymi jaskiniami.

Włochy to wymarzony kierunek na wakacje! Dzięki zróżnicowanej linii brzegowej (pełnej plaż i zatoczek) i doskonałej infrastrukturze żeglarskiej, możemy podziwiać piękno tego kraju z pokładu nowoczesnego jachtu. Atrakcji we Włoszech nie brakuje – choć każda z wysp zachwyca turystów czymś innych, tradycyjna kuchnia zawsze smakuje równie wyśmienicie! Każdy, kto choć raz odwiedzi to miejsce, zakocha się w nim na zawsze!

Dodaj komentarz