Co zwiedzić na Majorce

0
Co zwiedzić na Majorce

Majorka już od lat jest jednym z ulubionych miejsc na urlop polskich turystów. Dużą rolę odgrywają tutaj bardzo atrakcyjne ceny oferowane przez biura podróży. Na ogół jednak kojarzy się ją z wypoczywaniem w kurorcie, leżeniem nad basenem i piciem drinków. Chociaż oczywiście nie ma w tym nic złego, to Majorka ma znacznie więcej do zaoferowania turystom niż tylko wysokiej klasy kurorty i dobrą pogodę. Wobec tego co zwiedzić na Majorce, żeby się dobrze bawić i zobaczyć coś nowego?

Palma – stolica Majorki

Jest to piękne, tętniące życiem miasto który każdy odwiedzający Majorkę powinien koniecznie zwiedzić. Niesamowite wrażenie może zrobić chociażby przepiękna (i ogromna) Katedra La Seu, jedna z najbardziej znanych atrakcji całej wyspy. Do tego z pewnością warto zobaczyć Pałac Almudaina. Można wejść do środka (za opłatą) i zobaczyć między innymi zabytkowe komnaty, zbroje i szereg innych eksponatów. Na uwagę zasługują także otaczające pałac ogrody, które chociaż straciły już sporo dawnej świetności, wciąż mogą niejedną osobę zachwycić. Jeśli zaś nie dość nam obiektów kultu, możemy także przejść się do Bazyliki świętego Franciszka. Warto również zasmakować życia nocnego w Palmie, a więc zajść do chociaż kilku otwartych co noc barów lub dyskotek.

Cap de Formentor

Przylądek ten jest świetnym miejscem do odwiedzenia zwłaszcza dla osób, którzy uwielbiają naturę i piękne, naturalne widoki. Już sama droga do niego obfituje w okazje do zachwytu, a kiedy już dotrzemy na miejsce, z pewnością to co zobaczymy zaprze nam dech w piersiach. Przylądek oferuje nie tylko liczne miejsca widokowe, ale także możliwość zjedzenia w restauracji ulokowanej w starej latarni morskiej.

Cuevas del Drach

Smocze jaskinie to jeden z najpopularniejszych wśród turystów punktów Majorki, co nie oznacza, że nie warto go odwiedzić. Tytułowych smoków oczywiście nie zobaczymy, ale za to będziemy mieli okazję zwiedzić jaskinię o naprawdę nietypowych i atrakcyjnych wizualnie formach skalnych. Całość robi piorunujące wrażenie.

Liczne parki wodne i parki rozrywki

Nie można odmówić Majorce jej parków wodnych i parków rozrywki. Jest ich tak dużo i oferują tak wielką różnorodność, że z pewnością każdy będzie w stanie znaleźć wśród nich coś dla siebie. Są świetną atrakcją dla całej rodziny i możliwością aktywnego spędzenia czasu wolnego. Trzeba jednak przygotować się na to, że najprawdopodobniej będą zapełnione rzeszą innych turystów.

Majorka jest bardzo kolorowym, żywym, pięknym krajem. Warto nie spędzać całego swojego pobytu w niej tylko na plaży, ale też i w innych ciekawych miejscach. Wiedząc, co zwiedzić na Majorce mamy pewność, że wrócimy do domu z ogromną ilością wspaniałych wspomnień.

Dodaj komentarz