Urlop w Zakopanem – z jakich atrakcji warto skorzystać?

0
domki zakopane

Zakopane to najpopularniejsze miasto turystyczne położone u podnóża Tatr. Każdego roku odwiedza je miliony turystów zarówno z Polski, jak i zza granicy. Nic w tym dziwnego, ponieważ Zakopane ma zwiedzającym do zaoferowania naprawdę wiele atrakcji i jest to kierunek idealny zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób, które lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Zobacz, z jakich atrakcji warto skorzystać podczas pobytu w Zakopanem i jakie miejsca zasługują na szczególną uwagę.

Szlaki idealne do pieszych wycieczek

Jeśli lubisz piesze wycieczki, to Zakopane powinno znaleźć się na Twojej liście miejsc, które warto odwiedzić. Niedaleko znajduje się bowiem Tatrzański Park Narodowy, w którym nie brakuje szlaków dla turystów. Możesz wybierać czy chcesz przejść trudniejszym, czy łatwiejszym szlakiem, więc nie ma problemu, aby zorganizować wycieczkę dopasowaną do swoich preferencji. Z takiej atrakcji może skorzystać praktycznie każdy niezależnie od wieku – wystarczy dopasować szlak do swojej kondycji. Osoby, które lubią wyzwania i są wprawione w pieszych wycieczkach, mogą skorzystać, że szlaków, które prowadzą na szczyty i przełęcze.

Gubałówka i Krupówki

Pisząc o atrakcjach w Zakopanem, ciężko jest nie wspomnieć o Gubałówce, na której można skorzystać z kolei terenowo-liniowej. Podczas jazdy możesz podziwiać niezwykłe widoki, które uwzględniają praktycznie całe polskie Tatry. Miłośnicy wędrówek mogą również skorzystać z kilku tras. Nie brakuje także miejsc, w których można kupić pamiątki i zjeść obiad w pięknych okolicznościach przyrody.

Krupówki to najbardziej rozpoznawalna ulica w Polsce i jednocześnie symbol Zakopanego. Można tam znaleźć mnóstwo sklepów z pamiątkami, karczmy i restauracje. Nie brakuje także dyskotek dla osób lubiących imprezy do białego rana. Jest to miejsce, który koniecznie musi zobaczyć każdy turysta spędzający urlop w Zakopanem.

Odpoczynek w Zakopanem

Organizując wycieczkę do Zakopanego, nie powinniśmy mieć większego problemu ze znalezieniem noclegu. W mieście funkcjonuje wiele pensjonatów i hoteli, które przyjmują gości przez cały rok. Dobrym rozwiązaniem są domki zakopane, które sprzyjają relaksowi po całym dniu zwiedzania i atrakcji. Domki urządzone są w nowoczesnym stylu, jednak nie brakuje w nich typowo góralskich elementów, które przypominają gościom o kulturze tego miejsca. Warto wybrać sprawdzony nocleg z pięknym widokiem oraz licznymi udogodnieniami, ponieważ dzięki temu bardzo dobrze będziemy wspominać cały wyjazd. Domki możesz wynająć przez cały rok, to dobre rozwiązanie zarówno na zimowe ferie, jak i letni wypoczynek.

Dodaj komentarz