Wisła – dlaczego warto się tu wybrać?

0
Wisła - dlaczego warto się tu wybrać?

Piękna miejscowość w województwie śląskim to właśnie Wisła. Ze względu na swa wyjątkowość i urokliwość nazywana jest perłą Beskidu Śląskiego. Położona jest w dolinie królowej polskich rzek, u stóp Baraniej Góry. Sława znanego skoczka Adama Małysza sprawiła, że Wisła chociaż nie jest wielkim miastem, jest znana wielu Polakom. Dlatego też planując urlop w tym niezwykłym miejscu, musimy pamiętać o tym, że hotel w Wiśle dobrze zarezerwować z wyprzedzeniem.

Atrakcje, które nas nie zawiodą

Wisła to miejscowość turystyczna. Właśnie z myślą o turystach powstało tu wiele atrakcji. Do tych najbardziej znanych należą szlaki dla wypraw pieszych i rowerowych oraz wyciągi narciarskie. Rozwijająca się tutaj infrastruktura zwiększyła również liczbę hoteli. Dlatego też szukając odpowiednich dla siebie warunków na pewno znajdziemy spełniający nasze wymagania hotel. Wisła jest miejscem gdzie można zarezerwować zarówno noclegi ekskluzywne, jak i te całkiem zwyczajne. Jednak jeśli przy planowaniu naszego wypoczynku wybieramy właśnie to miejsce, zarezerwujmy nocleg wcześniej. Dzięki takiej strategii mamy pewność, że hotel Wisła będzie na nas czekał.

Piesze wycieczki dla każdego

Atrakcje turystyczne w Wiśle, to przede wszystkim wyżej wspominane szlaki i wyciągi. Do naszej dyspozycji jest wiele, bardzo dobrze oznakowanych dróg, które możemy przemierzać na rowerze lub na naszczy nogach. Warto w czasie takich wypraw wybrać się nad wodospady Białej Wisełki. Znajdują się one w przepięknej dolinie. Równie pięknym miejsce jest Jezioro Czerniańskie. Tego typu wycieczki sprzyjają dotlenieniu naszych płuc przez czyste i orzeźwiające, górskie powietrze. Po całym dniu górskich wypraw możemy zrelaksować się w basenie kąpielowym bądź skorzystać ze stawów kajakowych czy kortów tenisowych. Możemy również wybrać się na deptak bądź rynek w centrum miasta. Jedno jest pewne. Na pewno nie będziemy się tu nudzić.

Coś dla miłośników sportów narciarskich

Oczywiście Wisła słynąca z postaci Adama Małysza ma miejsca odpowiednie dla miłośników sportów narciarskich. Atrakcji w tej dziedzinie nie zabraknie tutaj zarówno dal profesjonalistów, jak i amatorów nart. W Wiśle dla turystów dostępnych jest kilka wyciągów narciarskich. Miłośnicy większych wrażeń mogą również sprawdzić się na skoczni narciarskiej. Ci zaś, którzy wolą mniej ekstremalne przeżycia, na pewno ucieszą się z tras biegowych przygotowanych specjalnie dla narciarzy. Do innych atrakcji zimowych należą też kuligi w zaprzęgach konnych.

Polskie góry zachwycają zarówno zimą, jak i latem. Nie brakuje tu miejsc niezwykłych. Dlatego też warto spędzić tutaj kilka dni swojego urlopu.

Dodaj komentarz