Rzeczy, które zachwycają na Sulawesi

0

Sulawesi dawniej znana jako Celebes swoją powierzchnią zbliżona jest do połowy Polski. Ta piękna wyspa nie przyciąga zbyt wielu turystów, co może być zarówno jej zaletą, jak i wadą. Jeśli zależy Ci na tym, aby korzystać z bogatej infrastruktury turystycznej to Sulawesi może Cię zawieść, bo pod tym względem jest nieco uboższa niż np. nastawione na turystów Bali. Jeśli jednak bardziej cenisz sobie dziewiczą przyrodę, niezwykłą kulturę i spokój od tłumów ludzi, to wakacje na tej wyspie będą strzałem w dziesiątkę. Zobacz jakie rzeczy mogą zachwycić Cię na tej wyspie i co warto tam zobaczyć.

Podwodne atrakcje

Na Sulawesi można znaleźć kilka doskonałych miejsc do nurkowania i podziwiania podwodnego świata pełnego egzotycznych rybek. Można też popływać w towarzystwie żółwi i nacieszyć oczy krystalicznie czystą wodą. Podwodna fauna i flora na wyspie jest bardzo różnorodna i można spędzić cały dzień, zachwycając się jej wyglądem.

Doznania kulinarne

Będąc w tamtych stronach, nie można zapomnieć o tym, aby skosztować lokalnej kuchni. Wybór potraw jest tam ogromny, a wyspa słynie ze street foodu, który jest praktycznie na każdym rogu. Indonezyjskie potrawy będą bardzo ciekawym doznaniem dla Europejskiego podniebienia i możesz mieć pewność, że znajdziesz tam jedzenie, którego nie sposób znaleźć nigdzie indziej.

Jezioro Tempe

To największe jezioro na wyspie i znajduje się w jej południowej części. Największą atrakcją w tych okolicach są domy zbudowane na wodzie. Wyglądają naprawdę niesamowicie i przyciągają wzrok. W okolicach jeziora można też natrafić na wiele wyjątkowych gatunków ptaków i roślin.

Tana Toraja

A na sam koniec został jeden z najciekawszych regionów wyspy – Tana Toraja. Jest to jednocześnie najbardziej znana część wyspy i słynie ze swoich wyjątkowych tradycji pogrzebowych, które praktykuje lud Toraja zamieszkujący tamtejsze okolice. Można powiedzieć, że życie toczy się tam wokół śmierci, a mieszkańcy całe życie odkładają na pogrzeb. Dzieje się tak, ponieważ w obrzędach pogrzebowych bierze udział cała wioska i zazwyczaj całe to wydarzenie trwa nawet kilkanaście dni. Co najciekawsze pogrzeb nie jest tam smutnym i przepełnionym zadumą wydarzeniem – wręcz przeciwnie. W dolinie Tana Toraja podczas obrzędów składa się ofiary ze zwierząt, bierze się udział w tradycyjnych tańcach i śpiewach. Taka uroczystość wymaga czasem nawet kilkumiesięcznych przygotowań i dużych nakładów finansowych. Im bogatsza jest rodzina zmarłego, tym dłuższy i bardziej okazały jest cały pogrzeb. Mieszkańcy nie mają również nic przeciwko, aby w całym tym wydarzeniu brali udział mieszkańcy sąsiednich wiosek i turyści.

Dodaj komentarz