Weekend w Berlinie – lista rzeczy które musisz zobaczyć

0
wycieczka na podlasie

Berlin to jedna z większych Europejskich stolic. To kilkumilionowe miasto co roku przyciąga tysiące turystów, którzy podziwiają lokalną kulturę, architekturę i rozrywki. Berlin to świetny kierunek na weekendowy wyjazd. W dwa dni można zwiedzić naprawdę sporą część tego miasta i z pewnością zobaczymy najważniejsze atrakcje. Zobacz, co warto zobaczyć spędzając weekend w Berlinie.

Atrakcje, które musisz zobaczyć będąc w Berlinie

Brama Brandenburska

To jeden, z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w Berlinie, którego nie sposób nie zauważyć. Brama wygląda bardzo monumentalnie, a jej zwieńczeniem jest rzeźba przedstawiająca rydwan zaprzężony czterema końmi, które ciągną boginie zwycięstwa Nike. To właśnie przy tej bramie co roku odbywają się wszystkie ważne uroczystości takie jak koncerty. Niegdyś stała na ziemi niczyjej i nikt nie mógł przez nią przejść. W dzisiejszych czasach jest symbolem połączenia państwa. Po zburzeniu muru brama została odrestaurowana a dziś przejść przez nią może każdy, kto ma na to ochotę.

Aleksanderplatz

To największy plac w Niemczech i zarazem główny węzeł komunikacyjny w mieście. Krzyżują się tam trasy kolei, metra, tramwajów i omnibusów. Znajdują się tam też Grand Hotel i domy towarowe. To doskonałe miejsce na zakupy, spotkanie ze znajomymi i skorzystanie z transportu publicznego, aby przedostać się do innej części miasta. Będąc w Berlinie prędzej czy później znajdziemy się właśnie tam choćby w celu zjedzenia obiadu.

Mur Berliński

Wybierając się do Berlina, powinieneś zobaczyć jego symbol, czyli Mur Berliński. Warty obejrzenia jest jego fragment zwany East Side Gallery. Znajdują się tam liczne malowidła, hasła i napisy, które powstały po upadku muru. Najbardziej rozpoznawalnym malowidłem jest to, które przedstawia całujących się polityków, czyli Leonida Breżniewa i Ericha Honeckera. Mur ma aż 1316 metrów długości i znajdują się na nim prace ponad 100 artystów z różnych części świata. Dla osób zainteresowanych sztuką, a jednocześnie historią, jaką skrywa za sobą Mur Berliński, będzie to obowiązkowy punkt podróży.

Katedra Berlińska

Weekend w Berlinie warto zakończyć wizytą w Katedrze Berlińskiej. To najważniejszy kościół w mieście, w którym odbywają się msze podczas uroczystości państwowych. Mimo że kiedyś była odbudowywana to i tak prezentuje się bardzo okazale i jest jedną z piękniejszych budowli w Berlinie i całych Niemczech. Uwagę przykuwają jej wielkie, zielone kopuły, kolumny i zdobiona fasada. Przed budowlą jest duży trawnik, na którym można się usiąść i podziwiać architekturę. Można zrobić sobie tam piknik i miło spędzić kilka godzin.

Berliner Fernsehturm

Jeśli już skończysz zwiedzanie Aleksanderplatz to warto wybrać się do wzniesionej niedaleko wieży telewizyjnej. To najwyższa budowla w Całych Niemczech i mierzy aż 368 metrów. Jest symbolem nowoczesności i postępu. Prócz pełnienia funkcji nadajnika stacji radiowych i telewizyjnych  jest także wieżą widokową. Znajduje się tam taras widokowy i restauracja.

Dodaj komentarz