Co robić na Bali – kilka miejsc godnych odwiedzenia

0

Wakacje na Bali

Kiedy już zdecydowaliśmy się na to gdzie spędzimy nasz urlop, a decyzja padła właśnie na Bali, warto chwilę poczytać o atrakcjach aby nic nam ie umknęło. Oto co robić na Bali z pewnością nie musicie się martwić. Nawet wyruszając w pojedynkę. Kiedy naszym głównym celem nie jest zwiedzanie, a relaks nad brzegiem oceanu. Tamtejszy urokliwy krajobraz, egzotyczna kultura i zwyczaje sprawią, że nawet “nic nie robiąc” nie będziemy się nudzić. Wystarczy samo oglądanie tego co jest dookoła nas.

Bali od środka

Będąc nastawionym na zwiedzanie wyspy i nie tylko, wybierając biuro podróży warto trochę poszukać. Nie koniecznie najpopularniejszy musi być najlepsze. Możemy znaleźć takie, które mniej rozreklamowane da nam  dużo większą dawkę przygód. Zwiedzanie Bali od podszewki jest bowiem możliwe przede wszystkim z pomocą lokalnych przewodników, którzy znają tereny znacznie lepiej niż przyjezdni i doskonale wiedzą co robić na Bali. Wycieczka organizowana przez mniejsze biuro, specjalizujące się w wyprawach po Indonezji to strzał w dziesiątkę.

Co robić na Bali

Jeśli należymy do grona osób, które wybrały te rejony aby móc cieszyć się piękną pogodą i słońcem przez cały pobyt, zależy nam przede wszystkim na pięknej plaży. na wyspie Bali możemy oddawać się kąpielom słonecznym na białych bądź czarnych, wulkanicznych plażach. Wszystko to nad brzegiem ciepłego oceanu. Pogoda na wybrzeżu jest najlepsza, zatem na pewno dopisze i nam. Kiedy już będziemy mieli wystarczająco dużo wylegiwania się nad wybrzeżem i zastanawiamy się co robić na Bali, świetnym pomysłem jest nurkowanie oraz obejrzenie najpiękniejszej na świcie rafy koralowej. Możemy także udać się na rejs łodzią rybacką. warto także poznać choć trochę otaczająca nas naturę, która również oferuje wiele niesamowitych doznań. Wycieczka na Bali bez przechadzki po lesie tropikalnym czy wizyty nad jeziorami kraterowymi nie będzie pełna. Tutejszy krajobraz to także wulkan Agung, którego widok pozostanie nam w pamięci na bardzo długo.

Jeśli w dalszym ciągu zastanawiacie się co robić na Bali proponujemy oddalić się trochę od ścisłego centrum i udać się do pobliskich wiosek. Tam będziemy mogli zobaczyć jak mieszkańcy trudnią się przy uprawie pół ryżowych czy zajmują się odsalaniem wody morskiej. Oba te zadania są dla nas czymś nowym, dlatego też warto skorzystać z okazji i zobaczyć jak to wszystko wygląda.

Bali oferuje także atrakcje dla miłośników życia nocnego. Dyskoteki w balijskich kurortach otwarte są do białego rana i z pewnością nie będziemy mogli narzekać co robić na Bali.

 

Dodaj komentarz