Wycieczki – Mauritius

0
Wycieczki - Mauritius

Mauritius to kierunek turystyczny, który w ostatnim czasie staje się coraz ciekawszą propozycją dla tych, którzy szukają wakacji w rajskim klimacie. Wyspa położona na Oceanie Indyjskim, około 900 kilometrów na wschód od Madagaskaru to jedno z miejsc, które niewątpliwie zapadną w pamięć. To właśnie na plażach wyspy Mauritius mogłyby powstawać zdjęcia do turystycznych folderów z egzotycznymi wycieczkami. Białe plaże, turkusowa woda i krajobrazy pełne naturalnego bogactwa i zieleni to cechy wyspy, które przyciągają turystów z całego świata. Dodatkowo wyspa położona jest na ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego, a 2000 kilometrów na zachód od niej znajduje się wschodnie wybrzeże Afryki. Wiele biur podróży oferuje wycieczki na Mauritius. O czym trzeba pamiętać, wybierając się na Mauritius? I dlaczego warto go zobaczyć?

Przed wylotem na Mauritius

Jedyna możliwość znalezienia się na rajskich plażach wyspy to oczywiście podróż samolotem. Należy się do niej dobrze przygotować, ponieważ nie należy do najkrótszych. Od momentu wejścia na pokład do momentu lądowania upłynie około 12 godzin, pod warunkiem oczywiście, że jest to lot bezpośredni. Podróż na Mauritius wymaga oczywiście paszportu, nie wystarczy sam dowód osobisty. Linie lotnicze z pewnością zapewnią jedzenie i picie na pokładzie samolotu, jednak warto się zaopatrzyć w inne praktyczne rzeczy, na przykład koc, którym okryjemy się podczas snu. W samolocie może być chłodno, a podczas tak długiej podróży może to być dokuczliwe. Dodatkowo warto mieć ze sobą poduszkę z podparciem pod głowę, z pewnością doda to wygody i uczyni lot przyjemniejszym. Pomocna może być również książka lub gazeta, dzięki czytaniu czas z pewnością upłynie trochę szybciej. Na wakacje na Mauritius koniecznie należy zabrać ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy, które ochronią nas przed słońcem. Temperatura tutaj wynosi zazwyczaj powyżej trzydziestu stopni Celsjusza, zatem warto pamiętać o kremach z filtrem, czapce chroniącej głowę przed słońcem i przeciwsłonecznych okularach.

Mauritius – co warto zobaczyć?

O Mauritiusie mówi się, że posłużył jako model do budowy raju. Przyroda, z którą się tu zetkniemy, zasługuje na miano wybitnego zjawiska. Na wyspie przywitają nas idealnie piaszczyste i idealnie białe plaże. Posłużą do wypoczynku pod ogromnymi naturalnymi palmami, nad błękitną wodą Oceanu Indyjskiego. Na wschodnich wybrzeżach wyspy Mauritius znajduje się rafa koralowa, którą można podziwiać nurkując. Coś dla siebie znajdą tutaj również amatorzy sportów wodnych, ponieważ panują tu idealnie warunki do uprawiania windsurfingu. W środkowej części wyspy znajdują się góry i lasy deszczowe, a w nich wiele gatunków zwierząt.

Wycieczki - Mauritius

Obowiązkowym punktem na trasie zwiedzania jest stolica wyspy – Port Louis. Zetkniemy się tutaj z dwoma kulturami: afrykańską i azjatycką. Obejrzymy wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Aapravasi Ghat, niewielki kompleks budynków. Obejrzymy w muzeum wystawę ptaka Dodo – wymarłego gatunku, który żył wyłącznie na Mauritiusie, a także odwiedzimy Cetral Market, targ wypełniony po brzegi lokalnymi produktami, owocami i warzywami. Spędzając urlop na Mauritiusie, koniecznie należy zobaczyć Park Narodowy Przełomu Czarnej Rzeki – jedyny park narodowy na wyspie. Znajdziemy tu wiele endemicznych gatunków roślin i zwierząt, a spacerować możemy trasami pieszymi o łącznej długości około pięćdziesięciu kilometrów. Dla miłośników adrenaliny znajdzie się również coś wyjątkowego – możliwość zjazdu na linie w dół kanionu pomiędzy dwoma wodospadami. Natomiast w południowo-zachodniej części wyspy spotkamy się z niezwykłym zjawiskiem geologicznym – wydmami Chamarel. Pokryte są bazaltowym piaskiem, który mieni się w siedmiu odcieniach. Ciekawostką jest możliwość zjedzenia na Mauritiusie sałatki z jadalnej części palmy. Nazywana jest sałatką milionera, ponieważ kiedyś, aby móc przyrządzić taką sałatkę dla jedynie sześciu osób, trzeba było ścinać całe drzewo. Dzisiaj zapłacimy za niewielką porcję około 25 euro, więc nadal nie należy do najtańszych. Inna ciekawostka prosto z wyspy mówi o znaczkach pocztowych. Wydawano je tutaj już w 1847 roku. Dwa typy z nich, znane jako Red Penny i Blue Penny to jedne z najdroższych znaczków na świecie. W latach dziewięćdziesiątych sprzedano “niebieski znaczek” za sumę niemal półtora miliona dolarów! Z pewnością warto spędzić wakacje na Mauritiusie, właściwie każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dodaj komentarz