Czy warto wykupić wakacje w Indonezji?

0
Czy warto wykupić wakacje w Indonezji?

Egzotyczne wakacje cieszą się wśród Polaków coraz większą popularnością. Najczęściej wybierane miejsca to chociażby Egipt, Turcja czy Tunezja, ale niektórzy decydują się na jeszcze dalszą podróż. Poszukując wyjątkowych ofert wycieczek możemy natrafić chociażby na Indonezję. Nie jest to oczywiście nigdy wyprawa tania, więc wiele osób może się wahać, czy rzeczywiście warto. Czy wakacje w Indonezji okażą się wartę zapłaconych pieniędzy? Co można tam zobaczyć?

Jakim krajem jest Indonezja?

Przed przejściem do bardziej konkretnych wakacji warto zaznaczyć, że Indonezja znacznie różni się od naszego kraju pod niemal każdym względem. Jest to kraj wyspiarski, a mówiąc dokładniej, największy kraj wyspiarski na świecie. Liczy sobie 13 (lub według niektórych źródeł nawet 17) tysięcy wysp, z których zamieszkałe jest kilkaset. Nie można powiedzieć, że którakolwiek wyspa jest identyczna do drugiej – każda oferuje wyjątkowe widoki i atrakcje. Fauna, flora, jedzenie, muzyka, taniec – to wszystko będzie się różniło w zależności od tego, na którą wyspę się zdecydujemy, ale można spokojnie powiedzieć, że poczujemy się na dowolnej z nich jakbyśmy byli na zupełnie innej planecie. Indonezja jest bowiem krajem, który co prawda rozbudowuje swoją infrastrukturę turystyczną bardzo dynamicznie, ale wiele jego zakątków jest wciąż w dużej mierze osłonięte od nowoczesnych technologii i współczesnego stylu życia.

Niesamowita fauna i flora

Wodospady, gęste lasy deszczowe, klify, jaskinie, wulkany, jeziora wulkaniczne – to wszystko i więcej znajdziemy na indonezyjskich wyspach. Amatorzy mocnych wrażeń mogą nawet wspiąć się na któryś z aktywnych wulkanów, możliwe jest także pływanie w jeziorach wulkanicznych takich jak jezioro Toba. Gdziekolwiek byśmy się nie udali, z pewnością co chwilę natrafiać będziemy na niezwykłe widoki. Musimy przygotować się, że z Indonezji wrócimy ze zdjęciami liczonymi w co najmniej setkach, a pewnie i tysiącach, ponieważ zdecydowanie będzie co fotografować. Ten kraj jest także ciekawym celem podróży dla miłośników zwierząt – spotkać tam może wiele gatunków, które nie występują nigdzie indziej na świecie. Najlepszym przykładem jest słynny waran z Komodo, czyli największa jaszczurka świata.

Indonezja – kraj świątyń

Podczas pobytu w Indonezji moglibyśmy nie robić nic innego, niż tylko odwiedzać hinduskie świątynie, a i tak zobaczenie ich wszystkich zajęłoby nam długie lata. Najsłynniejszą i największą świątynią (i najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną w Indonezji) jest Borobudur na wyspie Jawa, na każdej innej wyspie można jednak spotkać wiele również bardzo interesujących struktur.

Jak widać, wakacje w Indonezji mogą być naprawdę ciekawym i nietypowym rozwiązaniem. Ten kraj oferuje tak wiele atrakcji, że każdy powinien być w stanie znaleźć coś dla siebie.

Dodaj komentarz