Na czym nie oszczędzać podczas podróży – 3 najważniejsze rzeczy

0

Planując wycieczkę często staramy się jak najbardziej zaoszczędzić, a to na przelocie, a to na hotelu. To nic dziwnego, że każdy chciałby zorganizować wymarzoną wycieczkę za jak najmniejsze pieniądze. Nie zapominaj jednak, że nie w każdej sytuacji należy oszczędzać. Czasem warto wydać trochę więcej pieniędzy i cieszyć się wspaniałymi wspomnieniami. Zobacz na czym nie oszczędzać podczas podróży i jak cieszyć się wakacjami w pełni.

Rzeczy na których nie można oszczędzać podczas podróży

Jedzenie

Zwiedzając nowe miejsca możemy nie tylko poznać nową kulturę, zabytki i klimat ale także jedzenie. Każdy kraj posiada swoje tradycyjne potrawy, które należy koniecznie spróbować będąc tam. We Włoszech może to być makaron, w Grecji ser feta i oliwki a we Francji ślimaki. Jeśli wybierasz się do lokalnej restauracji i zobaczysz, że ceny dań są wysokie to nie rezygnuj od razu. Pozwól sobie na choć jeden droższy wypad na obiad, który pokaże Ci z czego słynie lokalna kuchnia.

Będziesz mieć okazję spróbować potraw, których nie ma nigdzie indziej i być może już nigdy nie będziesz miał okazji ich spróbować. Zdobędziesz nowe doświadczenia a może nawet się zainspirujesz i wprowadzisz kilka pomysłów do swojej codziennej kuchni. Znajdź polecaną restaurację, knajpę a nawet food trucka, w miejscu które akurat zwiedzasz i nie żałuj pieniędzy na tamtejsze tradycyjne dania. Nie będzie Cię to kosztować aż tak dużo a będziesz mógł się pochwalić, że jadłeś rzeczy, których nie jadł nikt z Twoich znajomych.

Atrakcje

Na wakacje nie latamy co miesiąc. Zazwyczaj wyczekujemy ich cały rok i gdy już na nie wyjeżdżamy powinniśmy skorzystać z atrakcji jakie oferuje miejsce, w którym się znajdujemy. Jeśli zastanawiasz się na czym nie oszczędzać podczas podróży to zdecydowanie są to atrakcje. Jeśli masz ochotę nurkować z żółwiami będąc w Indonezji ale cena jest dość spora to zastanów się kiedy znów będziesz mieć okazję zrobić coś takiego. Być może już nigdy albo przynajmniej nie za szybko dlatego nie żałuj pieniędzy na coś co naprawdę masz ochotę zrobić.

Będąc na wczasach nie powinniśmy oglądać każdej złotówki z dwóch stron. Nie odmawiaj sobie wszystkich przyjemności jakie oferuje dane miejsce. Wakacje to doskonały moment aby zaszaleć i trochę się rozerwać. Zwiedź zabytki, które Cię interesują nawet jeśli wejście do nich jest płatne. Przepłyń się statkiem a nawet skocz ze spadochronem jeśli tylko chcesz. Nie ma co ekstremalnie oszczędzać na atrakcjach, które zagwarantują Ci niezapomniane wspomnienia.

Czas podróży

Wakacje to dla większości z nas jedyny okres w roku, w którym mamy możliwość wyjechać na wakacje. Nie ma więc sensu oszczędzać na czasie podróży. Jeśli kilka dodatkowych dni w hotelu jest trochę droższe, to mimo wszystko nie rezygnuj z dłuższych wakacji jeśli czujesz, że ich potrzebujesz. Będziesz miał więcej czasu aby poznać miejsce, w którym się znajdujesz i odpoczniesz na zasłużonym urlopie.

Dodaj komentarz