Dlatego musisz odwiedzić Muzeum Chopina

0
Dlatego musisz odwiedzić Muzeum Chopina

Warszawa ma wiele ciekawych zakątków i wiele zabytków do zwiedzania. Zamek Królewski, Łazienki, Kolumna Zygmunta, czy Muzeum Powstania Styczniowego, to miejsca, które naprawdę warto odwiedzić. Jest jednak miejsce wyjątkowe, miejsce, w którym klimat jest absolutnie niepowtarzalny. Mowa o Muzeum Fryderyka Chopina.

Muzeum mieści się w zamku Ostrogskich, należy do Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Celem muzeum jest poszerzanie wiedzy Polaków na temat wielkiego mistrza, szerzenie znajomości jego kompozycji. W muzeum podziwiać możemy pamiątki po wielkim kompozytorze, również te bezpośrednio z nim związane, takie jak listy, autografy, przedmioty osobiste. To wszystko co możemy oglądać stanowi jednak tylko fragment cennych pamiątek, te najcenniejsze nie są wystawiane z racji ochrony przed zniszczeniem. Od 2010 roku, w muzeum działa ekspozycja multimedialna. Tego typu działalność jest coraz szerzej rozpowszechniona wśród ofert muzeów, nie mogło jej więc zabraknąć w Muzeum Fryderyka Chopina.

Odwiedzający mogą przeżyć wiele nie tylko wzrokiem, ale też innymi zmysłami. Dzięki temu przyswojona wiedza pozostaje w pamięci na dłużej. W ramach działalności muzeum organizowane są też cotygodniowe koncerty młodych talentów, którzy mierzą się z brawurowymi kompozycjami Chopina i innych wielkich kompozytorów. W takiej scenerii muzyka brzmi jeszcze potężniej i piękniej. Będąc w Warszawie, naprawdę warto odwiedzić Muzeum Fryderyka Chopina. Co, jeśli zabrakło nam czasu? Nic straconego. Z pomocą przychodzą nam tanie noclegi. Warszawa ma szeroko rozwinięta bazę noclegową, więc przenocowanie i spędzenie dodatkowego dnia nie jest żadnym problemem.

Wizyta w Muzeum Fryderyka Chopina warta jest wszystkich pieniędzy. Muzeum dzieli się na kilka poziomów, każdy z nich nazywa się inaczej i zawiera inne pamiątki po kompozytorze. Sale powinniśmy zwiedzać zgodnie z kolejnością, bowiem pamiątki ułożone są chronologicznie – od najmłodszych lat, przez początki twórczości, aż do wielkich europejskich podróży kompozytora. Spacer po wszystkich poziomach daje nam doskonały przekrój przez historię życia i twórczości wielkiego polskiego kompozytora, jakim niewątpliwie był Fryderyk Chopin. Muzeum w Warszawie posiada oddział zamiejscowy, którym jest dworek w Żelazowej Woli. Warto również tam udać się, aby dopełnić podróży po świecie Fryderyka Chopina.

Dodaj komentarz