Wakacje z psem w Karkonoszach – możliwości zakwaterowania i wyżywienia

0
Wakacje z psem w Karkonoszach – możliwości zakwaterowania i wyżywienia

Zabierać psa na wakacje czy nie zabierać? Odwieczny dylemat czworonożnych właścicieli. A jak to jest w Karpaczu warto zabrać psa….?

Pies w hotelu i pensjonacie

Każdy z obiektów ma swoją indywidualną politykę jeśli chodzi o przyjmowanie pupili. Na przykład przyjmuje zwierzęta, ale pobiera opłatę za sprzątanie. Rozumie to każdy kto chodź raz próbował odkurzyć wykładzinę po wizycie czworonoga, który mieszkał w pokoju kilka dni.  Inne z kolei obiekty mają stałą opłatę za psa liczoną na dobę. Jest też duże grono hoteli i pensjonatów, które nie przyjmują zwierząt o czym zazwyczaj informują na stronach internetowych. Jeśli zatem zdecydowaliście zabrać Burka na wakacje ze sobą oprócz sprawdzenia czy w Waszym pensjonacie przyjmują zwierzęta nie zapomnijcie również wspomnieć  podczas rezerwacji, że przyjedziecie z psem. Ważne to jest z prostego powodu może dadzą Wam pokój na niższych piętrach, żeby pies nie musiał wędrować po schodach. Nie zapominajmy też zabrać aktualną książeczkę szczepień psa, często sprawdzana jest ona przy meldowaniu i na wypadek jakiegoś nieprzyjemnego zdarzenia.

Jeśli już udało nam się znaleźć Pensjonat, który z chęcią ugości nas z psem nie zapominajmy o kilku ważnych zasadach: nie puszczajmy psa bez smyczy w ośrodku inni goście mogą się bać zwierząt; nie zabierajmy czworonoga na posiłki i wreszcie nie zostawiajmy go samego w pokoju nie tylko dlatego, że może źle znosić rozłąkę i nie dawać spokoju sąsiadom bo on też jest na wakacjach i chce się wyszaleć.

Pies na szlaku w Karkonoskim Parku Narodowym

Można wprowadzać psy do Karkonoskiego Parku Narodowego. Jednak pies musi być na smyczy i w kagańcu. O ile kaganiec po prostu musimy  mieć ze sobą i nic się nie stanie jak będzie w plecaku. To faktycznie jeśli spuścimy psa ze smyczy możemy mieć problemy. Po parku oprócz turystów wędrują również Straż Parku, którzy może za psa puszczonego wolno wlepić nam mandat. I są ku temu dwa ważne powody po pierwsze w Parku żyją dzikie zwierzęta i pies może je spłoszyć poza tym inni turyści mogą nie kochać psów tak jak my. Po drugie musimy pamiętać, że jesteśmy w Parku Narodowym objętym ścisłą ochroną, gdzie można wędrować tylko po wyznaczonych ścieżkach, a pies puszczony wolno wiadomo idzie wszędzie tylko nie po ścieżce.  Jeśli wybieramy się na czeską stronę prawo jest tam nieco bardziej liberalne i pies może tam wędrować bez kagańca. Pamiętajmy, że na najbardziej uczęszczanych szlakach w Karkonoszach w sezonie bywa na prawdę bardzo dużo osób więc jeśli pies nie lubi obcych trzeba brać to pod uwagę.

Jeśli wybieracie się na Śnieżkę wyciągiem na Kopę to jedna uwaga. Zdarzają się osoby wjeżdżające wyciągiem na Kopę z psami, zatem istnieje taka opcja, jednak nigdy nie widziałam nikogo z dużym psem zawsze są to małe psiaki. Obecny zmodernizowany wyciąg ma również gondole do przewozu osób niepełnosprawnych więc może jeśli chcemy wjechać z dużym psem to jest to szansa dla nas.

Pies w restauracji

Mało w Karpaczu jest restauracji psiolubnych. I o ile latem można z psem usiąść w każdym niemalże ogródku, to z wejściem do środka jest już problem. Poniżej lista lokali, gdzie na pewno pozwolą Wam wejść z psem:

Restauracja Ziem Górskich Pohulanka
Restauracja Włoska Oro Cavallo
Gruzińska Restauracja Batumi
Pierogowo
Pizzeria Verde
Kawiarnio-Cukiernia Spokojna
Pod Jesionami
Jagodowy Zakątek
Restauracja u Petiego
Tarasy Vang

Miłego pobytu w Karkonoszach z czworonogiem

Dodaj komentarz