Drzwi w hotelach – podstawa na której nie warto oszczędzać

0
Drzwi w hotelach – podstawa na której nie warto oszczędzać

Praktycznie każdy hotelarz otwierając albo modernizując hotel powinien przedsięwziąć dużo postanowień powiązanych z zaopatrzeniem wnętrz. Jedną z kardynalnych jest dobór dogodnych drzwi plus akcesoriów z nimi związanych. Odpowiednie drzwi mają wpływ nie tylko na stylistykę hotelu, lecz też na bezpieczeństwo jego gości.

Dobierając drzwi do hotelu, warto skierować uwagę na kilka typowych spraw, a wśród nich moc, kolory plus zdobienia. Wszystko po to, żeby gość hotelu wchodząc do pokoju, poczuł komfort i zapomniał o zamkach, systemach przeciwpożarowych i pozostałych zabezpieczeniach.

Drzwi frontowe do apartamentu hotelowego przenoszą naszego gościa z przestrzeni publicznej w osobistą. Mają obowiązek z zewnątrz pasować do korytarza, za to od środka do wystroju apartamentu. Gość nie będzie zwracał nadzwyczajnej baczności na drzwi, gdy będą się dobrze zamykać, cicho otwierać a także przynosić ciszę w jego apartamencie. Niewykonanie jednej z danych cech to fundamentalny dyskomfort, z którym gość spotka się w naszym hotelu. Wygląd drzwi wejściowych do pomieszczenia wykonuje funkcje drugoplanową. W przypadku drzwi zewnętrznych musimy zastanowić się nad trwałością materiału z jakiego zostały wykonane. Gęstość płyt HDF jest większa niżeli z surowego drewna, w związku z czym również płyty te są od drewna mocniejsze. Ciężej będzie je zepsuć wózkiem kelnerskim, bądź zadrapać ostrym przedmiotem. Ważna jest też wytrzymałość na starzenie, płyty te nie będą się łuszczyć ani pękać.

Mając na uwadze bezpieczeństwo, rozsądnie jest przemyśleć o instalacji drzwi przeciwpożarowych a oprócz tego dymoszczelnych. Drzwi przeciwpożarowe mogą być metalowe lub drewniane, a także ze szczególnym przeszkleniem. Na ich obwodzie montuje się uszczelki pęczniejące pod wpływem dużej temperatury, które nie umożliwią do rozprzestrzeniania się smogu oraz płomieni. Relewantna jest poza tym klasa wytrzymałości ogniowej drzwi. W czasie pożaru, dzięki drzwiom przeciwpożarowym zmniejszamy prawdopodobieństwo szerzenia się ognia na oddzielne apartamenty. Profilaktyka jest zawsze tańsza od płacenia za rezultaty wcześniej nieprzemyślanych postanowień.

Zamki mechaniczne coraz częściej w hotelach zastępowane są poprzez systemy zamków na karty chipowe, zbliżeniowe oraz dodatkowo z paskiem magnetycznym. Systemy zamków elektronicznych posiadają dużo funkcji niedostępnych przy użytku zamków standardowych. Konstrukcja ta została zbudowana dzięki połączeniu zaawansowanych technologii zamków drzwiowych z technologią cyfrową, co umożliwiło programowanie aplikacji podobnie jak w komputerach.

Dodaj komentarz