Ekwador – kiedy jechać i co zobaczyć?

0

Ekwador jest ekscytującym krajem, zarówno ze względu na krajobrazy, jak i kulturę. Podróż do Ekwadoru da ci mnóstwo czasu na podziwianie piękna Andów, bajecznych wulkanów, zawrotnych szczytów i lagun z zapierającymi dech w piersiach panoramami. Odkryjesz także fascynującą i tajemniczą Amazonkę, idylliczne plaże Pacyfiku lub magiczny i chroniony świat Wysp Galapagos. Wszystko to na powierzchni połowy wielkości Francji. Naród Ekwadorski chętnie pokaże ci swoją odmienną kulturę, ponieważ każdy region ma swoje zwyczaje!

Ciekawe miejsca w Ekwadorze

Czy wiesz, że niektóre miasta Ekwadoru zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO? Podczas podróży do Ekwadoru nieuchronnie miniesz Quito, jej stolicę, która ma piękne historyczne centrum, z tak dobrze zachowanymi budynkami architektury kolonialnej. Cuenca, dalej na południe, jest również jedną z atrakcji. To kolorowe i tętniące życiem miasteczko andyjskie zachęca do spacerów brukowanymi uliczkami. Między Quito i Cuenca trasa wulkanu prowadzi do najpiękniejszych krajobrazów Ekwadoru. Najbardziej doświadczeni wędrowcy mogą poradzić sobie z Cotopaxi na wysokości 5897 m npm lub okrążyć lagunę Quilotoa. Krajobrazy dosłownie zapierają dech w piersiach! Jeśli szukasz pięknych plaż lub wyjątkowych miejsc do surfowania, zachodnie wybrzeże Pacyfiku powinno ci się spodobać.. Montanita jest jedną z najbardziej znanych plaż w Ekwadorze do surfowania, podobnie jak jej sąsiad Ayampe. Puerto Lopez i Los Frailes Beach bez wątpienia podbiją serca podróżników szukających natury i drobnego piasku. Biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych opcji, dobrym pomysłem może być zaproszenie lokalnych ekspertów z Evaneos. Będą skutecznie doradzać w organizacji podróży zgodnie z osobistymi zainteresowaniami.

Do zrobienia w Ekwadorze

Spaceruj po długich ekwadorskich plażach wybrzeża Pacyfiku i obserwuj taniec humbaka między czerwcem a wrześniem, pozostawi niezapomniane wakacje w Ekwadorze. Entuzjaści pieszych wędrówek nie będą wiedzieli, gdzie wybrać się na wycieczkę wiele wędrówek do zrobienia : laguna Mojanda na północ od Quito, wodospad San Rafael na drodze do Amazonki lub laguna Cuicocha obok Ottavalo to tylko kilka przykładów. Wreszcie wizyta na Wyspach Galapagos jest niezbędna dla miłośników przyrody i tych, którzy chcą uważnie obserwować niezwykłą różnorodność lokalnej fauny.

Kiedy jechać do Ekwadoru?

Wszystko zależy od celu podróży w Ekwadorze. W Sierra pora sucha koncentruje się między czerwcem a sierpniem, pogoda jest umiarkowana i raczej przyjemna. Na wysokościach temperatura jest niższa, a pogoda jest czasem nieprzewidywalna. Po stronie Pacyfiku miesiące zimowe są najkorzystniejsze pływanie i żeglarstwo. Temperatury w Amazon nie różnią się znacznie który ma średnią roczną 25 ° C, najlepszy czas to od listopada do lutego. Jest pomiędzy Stycznia i czerwca, że ​​klimat Wysp Galapagos będzie najbardziej przyjemny. Krótko mówiąc, Ekwador odwiedzany jest przez cały rok!

Informacje praktyczne

Aby pojechać na wakacje do Ekwadoru krócej niż 3 miesiące, potrzebny jest prosty paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu. Aby zostać dłużej, możesz poprosić o przedłużenie na stronie. Jeśli chodzi o zdrowie, musisz być na bieżąco z głównymi szczepionkami (DT Polio, wirusowe zapalenie wątroby typu B). Szczepionka przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A jest wysoce zalecana, ale nie obowiązkowa. Podobnie jak w przypadku żółtej gorączki, jeśli zostaniesz na chwilę w Amazonii. Jest to jednak niepotrzebne w Andach lub na wybrzeżu.

Dodaj komentarz