Gdzie pojechać na wakacje – 5 miejsc wartych uwagi

0

Gdy planujesz wakacje z drugą połówką, samotne, czy też z rodziną, warto zastanowić się nad ciekawym miejscem spędzenia swojego wolnego czasu. Polecamy kilka najciekawszych naszym zdaniem destynacji wakacyjnych w Polsce oraz zagranicą, gdzie pojechać na wakacje – 5 miejsc wartych uwagi. Wakacje w tych miejscach wiążą się z różnymi wydatkami, jeżeli zatem brakuje Ci pieniędzy na wyjazd wakacyjny możesz zdecydować się na kredyt na wakacje.

Mazury – kraina 1000 jezior

Jednym z najpopularniejszych miejsc w Polsce, gdzie można spędzić wakacje są Mazury, które są nazywane krainą 1000 jezior. To zarazem jedno z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce do spędzania wolnego czasu. Pojezierze Mazurskie oferuje wiele ciekawych atrakcji i różnych form aktywnego spędzania czasu. Na Mazurach można zwiedzać urocze miasta, kurorty, takie jak na przykład Mrągowo, Giżycko, Mikołajki, czy Ryn. Można wynająć kajak, łódkę, rower wodny lub jacht i pływać po jeziorach, takich jak między innymi Śniardwy, Mamry, Niegocin, czy Jezioro Ryńskie oraz po rzekach łączących jeziora mazurskie. Można również kąpać się w tych jeziorach i beztrosko spędzać czas opalając się.

Pieniny i spływ Przełomem Dunajca

Kolejnym ciekawym miejscem w Polsce, gdzie można spędzić wakacje są Pieniny. To malownicze pasmo górskie również na wiele do zaoferowania turystom. Można wybrać się na wędrówki szlakami górskimi i zdobywać pienińskie szczyty, takie jak Trzy Korony, czy Sokolica. Bardzo ładne są również miejscowości położone w Pieninach, takie jak Szczawnica, czy Krościenko. Do najciekawszych przygód, jakie można przeżyć w Pieninach należy spływ Przełomem Dunajca. To niezapomniane przeżycie, podczas którego pokonamy liczne zakola rzeki Dunajec, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki na pienińskie skały i szczyty górskie.

Czarnogóra – perła Adriatyku

Wśród ciekawych miejsc do spędzenia wakacji w Europie w klimacie śródziemnomorskim należy niewielki bałkański kraj położony nad Morzem Adriatyckim, Czarnogóra. Ten piękny, górki, nadmorski kraj ma bardzo wiele do zaoferowania turystom, a ponadto jest on stosunkowo niedrogą destynacją wakacyjną. Do największych atrakcji tego kraju należą jego stolica i największe miasto, Podgorica, a także nadmorskie miasta z plażami oraz licznymi zabytkami, takie jak między innymi Budva oraz Bar.

Egipt – w cieniu piramid

Spośród miejsc poza kontynentem europejskim, a zarazem blisko niego, gdzie można spędzić niezapomniane wakacje, warto polecić Egipt. Spotkamy tu liczne starożytne zabytki, takie jak między innymi słynne piramidy, na przykład piramidy w Gizie. Można zwiedzić stolicę kraju, Kair, popłynąć Nilem, zwiedzić Deltę Nilu, a tam piękną Aleksandrię, a także tamę w Asuanie. Egipt to także piękne wybrzeże Morza Czerwonego z pięknymi kurortami, na przykład Hurgadą.

Kuba – piękna wyspa na Morzu Karaibskim

Innym miejscem poza Europą, gdzie można spędzić niezapomniane wakacje jest karaibska wyspa Kuba. Tutaj godne polecenia są zabytki kultury latynoamerykańskiej w stolicy i największym mieście tego kraju, Hawanie oraz w Santiago de Cuba. Ale Kuba to przede wszystkim przepiękne karaibskie plaże na wybrzeżach tej wyspy.

Dodaj komentarz