Wakacje na statku – najpopularniejsze rejsy

0

Wakacje na statku zyskują coraz większą popularność wśród Polaków. Jeszcze kilka lat temu rejsy były zaliczane do ekskluzywnych atrakcji, przeznaczonych tylko dla nielicznych. Jednak z biegiem lat stają się one równorzędne z tradycyjnymi wycieczkami. Dzieje się tak, ponieważ jesteśmy coraz bardziej otwarci na świat i zaczynamy podążać za przykładem m.in. Amerykanów, którzy rejsy poznali już dawno. Wakacje na statku to nie tylko kilka dni na pokładzie z widokiem morza czy oceanu dookoła. Statki wycieczkowe są przystosowane do podróżowania w taki sposób, aby każdy pasażer mógł zaspokoić swoje potrzeby. Niejednokrotnie na pokładzie znajduje się basen, zjeżdżalnie dla dzieci, sauny czy strefa SPA, gdzie oferowane są różnorodne zabiegi. Podczas rejsu niejednokrotnie możesz wziąć udział w wycieczkach fakultatywnych, jeżeli tylko masz na to ochotę. Zdecydowanie uatrakcyjniają one wakacje na statku – nie tylko podróżujesz na wodzie, ale także masz możliwość odwiedzenia ciekawych miejsc. To, na jaki rejs się zdecydujesz zależy tylko od ciebie. Oferta i trasa wycieczki zależy od konkretnego armatora, jednak każdy z nich w nieco inny sposób próbuje zachęcić do siebie przyszłych pasażerów. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych rejsów.

Wakacje na statku – MSC Cruises

MSC Cruises to włoski armator, pod względem wielkości czwarty na świecie. Całym rokiem pływa po Morzu Śródziemnym, ale posiada także bogata ofertę sezonową, m.in. rejsy przez Atlantyk czy Karaiby. Jest to nowoczesna flota, statki są odnowione i posiadają stylowe, włoskie wzornictwo. Na pokładzie znajdują się bary i restauracje z bogatą ofertą kulinarną. Wybór tych linii będzie idealny dla rodzin z dziećmi. Czekają tu na was aquaparki, ściany wspinaczkowe, parki linowe, place zabaw, interaktywne gry video i wiele innych atrakcji. Jeżeli wybierasz się w rejs po raz pierwszy wybór tej linii również będzie dobrym wyborem.

Wakacje na statku – Costa Cruises

Costa Cruises to niewątpliwie lider europejskiego rynku. Posiada największą flotę wśród armatorów europejskich. Poza trasami europejskimi oferuje również rejsy w rejonach Ameryki Południowej, Karaibów, Dalekiego Wschodu, Półwyspu Arabskiego, Oceanu Indyjskiego i Morza Czerwonego. Costa Cruises oferuje także rejsy dookoła świata. Jest to linia polecana dla rodzin z dziećmi i osób ceniących bogaty program rozrywkowy czy wielbicieli zabiegów SPA. Oferta obejmuje także wycieczki fakultatywne, które dodatkowo uatrakcyjniają wakacje. Jeśli podróżujecie z dzieckiem macie możliwość pozostawienia go pod opieką opiekunki do godziny 1:30 w nocy – bez dodatkowych opłat. Sami w tym czasie możecie udać się na romantyczną kolację i skosztować przysmaków z bogatej oferty kuchni włoskiej. Dużym plusem jest to, że możesz rozpocząć swoją podróż w większości portów na trasie rejsu. Dzięki temu sam wybierasz miejsce, z którego najłatwiej będzie ci się dostać na pokład. Stali klienci mogą liczyć na liczne przywileje, m.in. zniżki na kolejne rejsy. Być może pierwsze wakacje na statku tak wam się spodobają, że będziecie powtarzać je co roku?

Wakacje na statku – Royal Caribbean

W ofercie znajdziesz m.in. rejsy wycieczkowe po Alasce. Jest to wyjątkowa okazja, by poznać dzikie, bogate w faunę i florę tereny. Równie ciekawym kierunkiem jest Australia i Nowa Zelandia. Ponadto rejsy odbywają się w rejonach takich jak: Ameryka Południowa i Północna, Hawaje, Azja i Bliski Wschód, Europa i Morze Śródziemne, Karaiby i Bahamy. Jak widzisz jest w czym wybierać, więc na pewno znajdziesz swój wymarzony rejs. Linie zapewniają ci dostęp do Spa, gdzie możesz skorzystać z relaksujących masaży i odpocząć od codziennego zgiełku. Do najciekawszych atrakcji zdecydowanie należy North Star. Jest to niespotykana na innych statkach atrakcja zarezerwowana dla najnowocześniejszej na świecie klasy Quantum. Ze specjalnie przygotowanej kapsuły, zawieszonej kilkadziesiąt metrów nad pokładem statku możesz podziwiać niesamowite widoki. Na pokładach statków Royal Caribbean znajdziesz również sportowe atrakcje, jak np. Flow Rider. Jest to nowoczesny symulator surfingu, który pozwoli ci poczuć się jak prawdziwy surfer na plaży. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci, więc bez obaw możesz wybrać się w rodzinną podróż. Dzieci będą miały do dyspozycji place zabaw, ścianki wspinaczkowe, basen, zjeżdżalnie wodne, a nawet lodowisko do jazdy na łyżwach. Specjalnie dla najmłodszych przygotowywane są też ciekawe, kolorowe animacje.

Jeżeli chcesz spędzić najbliższe wakacje na statku nie powinieneś odkładać rezerwacji na ostatnią chwilę. W przypadku rejsów oferty last minute niestety się nie sprawdzają. Jeżeli nie wiesz, jak szukać odpowiedniego dla siebie rejsu udaj się po pomoc do biura podróży. Tam otrzymasz profesjonalną pomoc i otrzymasz odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania. Dowiesz się też, jakie atrakcje są zawarte w cenie konkretnej oferty, a które są opcjami dodatkowo płatnymi. Niezależnie od tego, jaki kierunek podróży wybierzesz, wakacje na statku na pewno będą niesamowitym przeżyciem. Urozmaicenie rejsu wycieczkami fakultatywnymi jeszcze bardziej uatrakcyjnią waszą podróż. Dokładnie przeanalizuj oferty kilku armatorów zanim podejmiesz decyzję, a wtedy twoje wakacje na statku na pewno będą udane!

Dodaj komentarz